Aktualności

Śniadanie daje moc

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wiedzą o tym uczniowie klasy Ia i ich rodzice, dlatego więc postanowili wziąć udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Zdrowe śniadanie poprzedzały zajęcia, na których dzieci poznały piramidę żywieniową i zasady zdrowego żywienia. Na zajęciach plastycznych wykonały prace „Mój zdrowy talerz”, na którym wyklejały ulubione, ale zdrowe przekąski i produkty. Zdrowe potrawy na szkolny stół przygotowali rodzice. Były kanapki, koreczki, soki, sałatki, twarożki, koktajle, galaretki…, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane. Dzieci z apetytem pochłaniały kolejne potrawy. Dzięki udziałowi w tej akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia, nakrywania do stołu i stosownego zachowania się podczas posiłków, rodzice zaś wykazali się dużym zaangażowaniem i współdziałaniem.

Galeria zdjęć

Opracowała: Joanna Jemielianiuk

 

Dzień „Śniadanie Daje Moc” w naszej szkole

Idea zdrowego odżywiania przyświecała w dniu dzisiejszym, tj. 8 listopada , wszystkim uczniom klas I – III SP. Dzieci już od pierwszej klasy, doskonale wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają też siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień!

A jeszcze lepiej smakuje, kiedy spożywa się je w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy i to własnoręcznie przygotowane.

Galeria zdjęć

                                                              Opracowali: nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej

Facebook i Instagram

Projekty i programy

program dla szkół

sbp logo 2
logoduze

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci