Aktualności

Wizyta w Komendzie Miejskiej Policji

Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji

21 maja 2019 uczniowie klasy IIa udali się z wizytą do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Tam rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze, w Internecie. Poznali też pracę policjantów. Z zainteresowaniem oglądaliśmy mundur, kajdanki, tarczę, pałkę. Każdy z nas złożył swój odcisk palca na profesjonalnym druku. Wesoło bawiliśmy się na specjalnej macie w uczestników ruchu drogowego. Na koniec odpowiadaliśmy na pytania wylosowane w Kole Fortuny. Wiele nauczyliśmy się, więc jesteśmy bezpieczniejsi.

Galeria zdjęć

Wycieczka do Gdańska

Piękna jest nasza Ojczyzna

           Trzydniowa wycieczka uczniów klasy Va, VIa i VIIa do Gdańska, Władysławowa, Słowińskiego Parku Narodowego i Fromborka, dostarczyła wielu wrażeń i doznań estetycznych. Zwiedziliśmy gdańską starówkę, odpoczęliśmy nad morzem, dotarliśmy do ruchomych wydm oraz odbyliśmy kosmiczną podróż w planetarium we Fromborku.

Galeria zdjęć

                     Pozdrawiamy uczestników wycieczki

M. Sieniawska, E. Sienkiewicz, B. Ziembińska

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Informujemy, iż od 5 kwietnia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. nasza szkoła będzie realizować Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu szkoła zakupi lektury i nowości wydawnicze do szkolnej biblioteki. W związku z tym zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wpisywania swoich propozycji tytułów książek do zakupienia.

Lista do uzupełniania online

Plac zabaw

Zachęcamy do głosowania na atrakcyjny plac zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 20 w Białymstoku w ramach projektu „Podwórko Talentów Nivea”. Gramy o plac zabaw dla naszych dzieci. Głosować można raz dziennie. To nic nie kosztuje, zaś aktywny sposób spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu - bezcenny. Prosimy o głosy. https://podworko.nivea.pl/ranking?province_id=&district_id=&city=Bialystok

Turniej Debat Oksfordzkich

Zapraszamy do udziału w Turnieju Debat Oksfordzkich „Przekonaj mnie”, który organizujemy wspólnie z Prywatną Szkołą Podstawową nr 1 oraz Fundacją Otwartej Edukacji. W dzisiejszych czasach, kiedy debata publiczna przechodzi poważny kryzys, a w dyskursie publicznym pojawia się tzw. język nienawiści, rolą szkoły jest kształtowanie umiejętności dyskutowania opartego na argumentach. Ważnym celem inicjatywy jest również propagowanie samej metody debaty oksfordzkiej jako pożądanego narzędzia edukacyjnego w budowania postawy otwartości na dialog i szacunku dla odmiennych poglądów.

W załączniku znajduje się regulamin i wymagane zgody.

Regulamin

Zgody rodziców i RODO

Regionalny Przegląd Twórczości Folklorystycznej

Szkolne Koło Wolontariatu działa na rzecz innych

            Od kilku lat pracujemy podczas Regionalnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej Dzieci i Młodzieży. Dnia 3 kwietnia 2019 r. odbyła się dziewiąta edycja tej wspaniałej imprezy organizowanej przez Miejski Dom Kultury oraz Szkołę Podstawową nr 46 Specjalną. Pomoc i wsparcie udzielane osobom niepełnosprawnym, biorącym udział w przeglądzie, to każdego roku jeden z priorytetów naszego koła. Uśmiech, którym dziękowali nam uczestnicy, to najwspanialsza nagroda! Dziękujemy organizatorom za zaufanie – do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć

Szkolne Koło Wolontariatu

Niepodległy Białystok

Niepodległy Białystok

19 lutego 1919 roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok.
Z tej okazji klasy Va i Vb wzięły udział w specjalnej grze historycznej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Nauczycieli. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące wyposażenia wojskowego, strzelali do celu, a także bandażowali rannych. Zwycięska drużyna rozbroiła też „bombę”. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poszerzyli swoją wiedzę historyczną.

Galeria zdjęć

E. Akacka

Laureaci

Gratulujemy Wiktorii Kowalskiej z III klasy gimnazjum, która otrzymała dzisiaj zaświadczenie o otrzymaniu tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu z biologii! Życzymy dalszych sukcesów! Słowa uznania należą się również Pani Barbarze Ziembińskiej, która przygotowywała Wiktorię do konkursu.

 56374445 438774106929999 2951801202859311104 n

Facebook

facebook

Projekty i programy

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci