Aktualności

Stolica

Wyprawa klas trzecich do stolicy.

5 czerwca wyruszyliśmy na wyprawę do stolicy Polski-Warszawy. Wczesnym rankiem zapakowaliśmy się do autokaru i w świetnych humorach ruszyliśmy w drogę. Nie zepsuły nam humoru nawet korki na drodze, umilaliśmy sobie czas rozmową i podziwianiem widoków zza okna autokaru. Pierwszym punktem naszej wycieczki było ZOO. Zobaczyliśmy tam wiele egzotycznych zwierząt, chociaż niektóre z nich nie chciały się nam zaprezentować w całej okazałości. Na nic zdały się nasze prośby do hipopotama, żeby obudził się i do nas podpłynął. Mimo to, uważamy, że wyprawa do Zoo była ciekawa i pouczająca. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Stare Miasto i Trakt Królewski. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, zabytkowe kamienice, pomnik Syrenki. Przy pomniku Małego Powstańca złożyliśmy hołd dzieciom poległym podczas Powstania Warszawskiego. Spacerując ulicą Krakowskie Przedmieście podziwialiśmy zabytkową zabudowę Warszawy. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy Pałacu Prezydenckim. Mocno zmęczeni i głodni odpoczęliśmy i posililiśmy się w Mac Donaldzie. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Oszołomił nas ogrom stadionu. Gdy zasiedliśmy na trybunach, poczuliśmy się jak prawdziwi kibice i mimo iż był to Stadion Narodowy, to z naszych gardeł wyrwały się okrzyki: Jaga, Jaga… Do Białegostoku wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. To była wspaniała wyprawa.

Opracowała: J. Jemielianiuk

Piknik 2018

Familijny Piknik Sportowo-Rekreacyjny

            30 maja przy pięknej, słonecznej pogodzie w naszej szkole odbył się Familijny Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Oczywiście wszelkie atrakcje zaplanowane na ten dzień odbywały się na świeżym powietrzu. Uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas, także ci najmłodsi-dzieci z oddziału przedszkolnego jak również z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego nr 20. Nie zabrakło pląsów, przeróżnych zabaw rozwijających kreatywność i twórczą aktywność, konkursów czy konkurencji sportowych, m.in. biegu im. gen. Sikorskiego, trójbój lekkoatletyczny, skok dostawny, skoki przez linę, przeciąganie liny oraz mecze piłki nożnej z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Dzieci korzystały też z wielu stanowisk, np. Stanowisko Patriotyczne ph. „Sto Lat Niepodległej”, Stanowisko Strojów z Surowców Wtórnych, Stanowisko Fryzur, Stanowisko Malowania Twarzy. Z uczniami wspólnie bawili się nauczyciele, rodzice, dziadkowie. Rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny „Moja Rodzina”. Piknik zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród.

Celem pikniku był nie tylko relaks i promowanie aktywnego, zdrowego, bezpiecznego stylu życia, ale również integracja społeczności szkolnej, lokalnej oraz powrót do fundamentalnych zabaw rodzinnych, promujących wartości, więzi rodzinne i międzypokoleniowe.

Festiwal Nauki i Sztuki

XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

7 czerwca uczniowie klasy IIB uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Ekonomicznej „Każdy może uratować życie”. Celem warsztatów było oswojenie dzieci z ideą pomagania oraz nabycie praktycznych umiejętności na temat tego jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz jakie czynności należy podjąć udzielając pomocy poszkodowanym z różnymi urazami.

8 czerwca dzieci z klasy IIA uczestniczyły w XVI Festiwalu Nauki i Sztuki. Byliśmy na zajęciach decoupagu w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Uczniowie nauczyli się techniki decoupagu wykonując podstawki pod kubeczki, które zabrali do domu. Oprócz wykonanej pracy otrzymaliśmy też prezenty

Opracowały: A. Bogusz, I. Stankiewicz

Tydzień czytania dzieciom

7 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

W dn. 4 - 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się szereg spotkań i wydarzeń czytelniczych z okazji 7 BTCD. Na holu I piętra zawisła gazetka promująca czytanie. Klasy IV- VI i II – III PG wzięły udział

w projekcie czytelniczym „Ulubione książki naszych dziadków” zorganizowanym we współpracy z SU i wychowawcami. Prace ozdobiły bibliotekę szkolną.         W klasach 0 – III w ramach akcji „Czytanie łączy pokolenia” czytali rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo.

Czytaj więcej: Tydzień czytania dzieciom

Sudety

Wyjazd w Sudety klas IVb, IIa i IIIa.

Dnia 15 maja wyruszyliśmy wreszcie na wyczekaną wycieczkę. Długa trasa, bo ponad 600 km, wcale nas nie zmęczyła! Naszym pierwszym celem była twierdza w Srebrnej Górze – najwyżej położony taki obiekt w Europie. Już sam podjazd dostarczył pięknych widoków. W twierdzy przywitał nas przewodnik w żołnierskim stroju. Zwiedzanie obiektu zakończyło się wystrzałem armatnim, a my ruszyliśmy dalej – do Twierdzy Kłodzko. Tam z kolei obejrzeliśmy podziemia, przeciskając się przez ciemne i wąskie korytarze – prawdziwe labirynty.

Dzień drugi to piesza wycieczka na Górę Krzyżową, następnie czekała na nas Kopalnia Złota w Złotym Stoku – naszej bazie. Spędziliśmy tam prawie 5 godzin, zwiedzając podziemia kopalni, sztolnię ochrową, muzeum minerałów i średniowieczny park maszynowy. Największą atrakcją był jednak przejazd podziemną kolejką – prawdziwa frajda! Wieczorem czekało na nas ognisko z kiełbaskami, gry w piłkę, ping-ponga…

Następnego dnia wyruszyliśmy autokarem w Góry Stołowe. Całą drogę padał deszcz, ale w chwili, gdy dotarliśmy na miejsce, pogoda niespodziewanie się poprawiła! Świetnie się bawiliśmy, przemierzając labirynty Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał. Po drodze obejrzeliśmy także Kaplicę Czaszek w Czermnej.

Ani się obejrzeliśmy, jak trzeba było wracać. Jednak czekała na nas jeszcze jedna atrakcja: Wrocław. Tu spędziliśmy miły czas w Zoo i Afrykarium, statkiem przepłynęliśmy na Ostrów Tumski, spacerowaliśmy starówką. Obejrzeliśmy panoramę Wrocławia rozciągającą się z Wieży Matematycznej. Po obiedzie wyruszyliśmy do Białegostoku pełni wrażeń i w doskonałych humorach, po drodze już planując kolejny wyjazd za rok.

E. Akacka, K. Henkiel, M. Popko

Komisariat

Komisariat Młodego Policjanta

             Dnia 26 kwietnia klasa 4a uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. Uczniowie przypomnieli numery alarmowe i ogólne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przybliżony został także zawód policjanta. Etapem podsumowującym zajęcia były zagadki kryminalistyczne. To zadanie grupowe wymagało od uczestników spostrzegawczości, kojarzenia faktów i logicznego myślenia. Wszyscy sprawdzili się w roli detektywów doskonale.

                                                                             Wychowawca: Marzanna Sieniawska

Wycieczka do Warszawy

WYCIECZKA DO WARSZAWY

27 kwietnia uczniowie klasy IVA, VB i VIB wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Radosny nastrój towarzyszył wszystkim już w momencie wyjazdu. Pierwsze kroki w Warszawie skierowaliśmy na Stadion Narodowy, który przede wszystkim zaskoczył nas swoją wielkością. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Większość z nas była tu po raz pierwszy. Eksperymentowaliśmy przy ogromnej ilości różnorodnych tematycznie eksponatów. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych. Uczniowie kl. IV poznawali tajemnice obrazów, a uczniowie klasy V i VI w ramach lekcji „ Jak zaprojektować krzesło?” projektowali krzesła o różnym przeznaczeniu. Wszyscy wykazali się przy tym dużą pomysłowością.

A potem szczęśliwi, choć trochę zmęczeni, wyruszyliśmy do Białegostoku, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Poczopek

Poczopek

25 maja dzieci z klasy II a i II b były na wycieczce w Poczopku. Zwiedziliśmy Silvarium. Obejrzeliśmy galerię „Na Skraju Puszczy”, wędrowaliśmy ścieżkami z tropami zwierząt, obejrzeliśmy kamienne głazy w Parku Megalitycznym. Na leśnej polanie pod pięknymi wiatami zjedliśmy kiełbaski upieczone nad ogniskiem. Nie zabrakło gier i zabaw na leśnej polanie.

                                                                              Opracowały: p. Aneta Bogusz i p. Iwona Stankiewicz

Projekty i programy

cyfrowobezpiecznilogo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci