Szopki Bożonarodzeniowe 2019

WŚRÓD NAJPIĘKNIEJSZYCH

Dnia 17 stycznia odbył się Przegląd Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych 2019, do którego swoją pracę zgłosiły najmłodsze dzieci naszej szkoły. Wraz z p. Jolantą Bielawską i p. Niną Żdanuk przygotowały piękną i nietypową szopkę z wykorzystaniem pnia drzewa. Pomysłowa praca zachwyciła jury, w związku z czym, została nagrodzona szczególnym wyróżnieniem (wraz z 3 innymi) spośród 47 szopek biorących udział w konkursie. Organizatorami przeglądu szopek byli: ks. abp dr Tadeusz Wojda- Metropolita Białostocki, Tadeusz Truskolaski- Prezydent Miasta Białegostoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom: Darii Butkiewicz, Wiktorii Sowul, Wiktorii Wysockiej, Michałowi Chim, Jakubowi Lola, Janowi Ostaszewskiemu, Danielowi Pawłuszewicz z klasy „0”, nauczycielom i rodzicom dzieci.

rodzice: p. Iwona Butkiewicz i p. Marta Lola

Dzień Lizaka

11 stycznia dzieci ze świetlicy oddziału przedszkolnego „ słodko” się bawiły ponieważ tego dnia przypada jedno z nietypowych świąt – DZIEŃ LIZAKA. Ten niby zwykły lizak ma swoją historię i dzisiaj był głównym bohaterem przeróżnych zabaw. Pod koniec imprezy wszystkie smakołyki na patyku zostały ochoczo skonsumowane przez dzieci.

Jolanta Bielawska

Z górki na pazurki

„Z górki na pazurki”

Dzieci z oddziału przedszkolnego w pełni korzystają z uroków zimy, podziwiając jej krajobraz i aktywnie spędzając czas na świeżym powietrzu. Najwięcej radości sprawiło im zjeżdżanie sankami ze szkolnej górki wspólnie ze starszymi kolegami ze świetlicy.

Pożyczyliśmy też od Pani Zimy nieco śniegu i zobaczcie jak go wykorzystaliśmy…. śnieg wyczarował kolorowe fantazje.

Jolanta Bielawska

Patriotyczne spotkanie

„Pod barwami biało-czerwonymi”

PATRIOTYCZNE SPOTKANIE

Dnia 15.11.2018r. dzieci ze świetlicy oddziału przedszkolnego odwiedziły zaprzyjaźnione Przedszkole Samorządowe nr 20 w Białymstoku. Celem naszym było wspólne świętowanie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, talentem, twórczymi umiejętnościami organizatorskimi, aktorskimi pomagając w przeprowadzeniu quizu narodowego pt. „1∞-Nieskończenie Niepodległa”, w którym wcześniej same brały udział w naszej szkole. Czuliśmy szczególną więź narodową, kiedy to dzieliliśmy się wiedzą o naszym kraju, pomagaliśmy sobie w udzielaniu odpowiedzi na różne pytania, podczas wspólnego wykonania hymnu narodowego, dialogowego recytowania wiersza pt. „Katechizm polskiego dziecka”.

Było to udane patriotyczne spotkanie, które doskonale integrowało społeczność przedszkolną obu placówek „pod barwami biało-czerwonymi”.

Jolanta Bielawska, Nina Żdanuk

Drogiej jubilatce

DROGIEJ JUBILATCE

Dużo różnorodnych przedsięwzięć patriotycznych działo się w naszej szkole

w związku z chwalebną 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Także dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami i rodzicami włączyły się w te uroczyste obchody. Wspólnie z rodzicami wykonały rodzinne prezenciki z zapisanymi postanowieniami, co jako dzieci i jednocześnie Polacy mogą podarować od siebie swojej Najdroższej Wolnej 100-letniej Jubilatce. W szkole angażowały się w różnorodne zajęcia werbalne, muzyczne, plastyczne poświęcone tematyce patriotycznej. Efektem pracy dzieci, rodziców i wychowawców jest m.in. KĄCIK PATRIOTYCZNY w klasie i wystawa pt. „MATKA OJCZYZNA” na korytarzu szkolnym.

Czytaj więcej: Drogiej jubilatce

Jesień 2018

Jesień w oddziale przedszkolnym

Jesień to piękna wielobarwna pora roku, zwłaszcza „Złota Polska Jesień”. Dzieci z oddziału przedszkolnego dostrzegały jej urok. Niejednokrotnie bawiły się kolorowymi liśćmi czy to na boisku szkolnym, czy też podczas spacerów. Różnokolorowe liście i inne dary jesieni natchnęły zerówkowiczów do stworzenia wielu niepowtarzalnych prac plastycznych zarówno podczas zajęć z wychowawcą, jak również w czasie zajęć świetlicowych. Chłopcy zbudowali nawet zamek dla Pani Jesieni. Wielka szkoda, że tych kolorowych liści jest już coraz mniej. Niestety, za niedługo nastanie ponura słotna jesień.

Opracowała: Nina Żdanuk, Jolanta Bielawska