Kodeks Miłośnika Zwierząt

KODEKS MIŁOŚNIKA ZWIERZĄT

Podczas ostatniego spotkania „KOŁA PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT” podsumowaliśmy cały rok szkolny poświęcony zwierzakom. Dzieliliśmy się wspomnieniami, uwagami, pomysłami na przyszłość. Przy słodkim poczęstunku wspólnie opracowaliśmy też KODEKS MIŁOŚNIKA ZWIERZĄT.

Kapitan Michał

KAPITAN MICHAŁ

Michał Chim z „zeróweczki” ujawnił swoją kolejną pasję – samoloty. Solidne przygotowanie Michała, wsparcie ze strony Rodziców, zaowocowało jak zwykle fantastycznymi zajęciami. Michał zdradził, że ma już konkretne plany, pomysły konstrukcyjne maszyn pływających i latających. Zapisujcie się na zniżkowe rejsy, loty. My z oddziału przedszkolnego jesteśmy pierwsi w kolejce. Gratulujemy Kapitanie Michale!

Sznurówka

„Operacja SZNURÓWKA”

2 kwietnia dzieci ze świetlicy oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Sznurowania Sznurowadeł. Patentów na opanowanie tej wcale niełatwej sztuki dla przedszkolaka jest kilka. Spośród wielu technik wybraliśmy „perełkę” i nazwaliśmy ją „sprytny motylek”. Okazało się, iż sznurówki świetnie nadają się do różnych twórczych zabaw: mogą one być partnerem do tańca, miarką , inspiracją do oryginalnych pomysłów-grania długości dźwięku, tworzenia nietypowych figur ze swego ciała, projektowania różnych wzorów, swoich inicjałów, itd.. Elementem kończącym nasze zajęcia było ozdobienie „sznurówkowej królewny i króla” oraz skonsumowanie „cukrowych sznurówek”.

Cukier lukier

Z wizytą w fabryce cukierków

W piątek, 8 marca dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły najmniejsza fabrykę cukierków w Białymstoku „Cukier-Lukier”. Już od progu przywitał ich przyjemny zapach słodyczy. Poznały tam tajniki ręcznego wykonywania lizaków i cukierków. Zobaczyły jak wyrabia się słodką masę, jakich używa się barwników oraz jakie smaki mogą mieć lizaki. Dzieci same własnoręcznie wykonały lizaki w różnych dowolnie zaplanowanych kształtach. Postanowiły, że ofiarują je swoich mamom z okazji Dnia Kobiet.

Opracowała: mgr Nina Żdanuk

Michał i statki

Michał Chim interesuje się nie tylko epoką dinozaurów, ale także statkami. Przedstawił dzieciom ciekawostki historyczne o tych „pływających potworach” w formie: prezentacji multimedialnej, różnorodnych ilustracji, pomysłowej, pracochłonnej gry tematycznej, którą wykonał z rodzicami, zajęć ruchowych, plastycznych. Swoją „barwną opowieść” o statkach zakończył piosenką Lady Pank „Zostawcie Titanica”.

Gratulujemy pasji kapitanie Michale, ahoj!

Dzień banknotów

ILE PŁACĘ ?

Z okazji przypadającego w marcu Dnia Banknotów dzieci z oddziału przedszkolnego poprzez zabawę poznawały przeznaczenie i wartość waluty polskiej. Banknoty skrywają wiele tajemnic, nawiązują do polskiej historii. Uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania monet i banknotów nawet o wysokich nominałach, wyjaśniały pojęcia związane z pieniędzmi. Wykorzystywały przyniesione przez Darię i Wiktorię zastępniki do twórczych zabaw związanych z przeliczaniem, porównywaniem, porządkowaniem, układaniem we wzory, wykonywaniem ćwiczeń ruchowych oraz „wygrywaniem” na instrumentach perkusyjnych wartości pieniądza i wiele, wiele innych działań zaproponowanych przez same dzieci w trakcie zabawy. Podsumowaniem zajęć był plastyczny projekt własnego banknotu lub monety. Dzieci czerpały dużo radości z zabawy, dzięki której nauczyły się też wielu umiejętności związanych z walutą polską, poznały też jej użyteczność oraz doceniły wysiłek swoich rodziców w utrzymanie gospodarstwa domowego.

Pasja Jasia

Jaś Ostaszewski, uczeń oddziału przedszkolnego fascynuje się piłką nożną W tajniki swoich zainteresowań wprowadził koleżanki i kolegów z klasy. Bogatą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, zdobytymi na treningach sportowych, podzielił się podczas zajęć przeprowadzonych według własnego pomysłu. Dumnie prezentował się w stroju sportowym z medalami i dyplomami, z pasją opowiadał o swoich drużynach, idolach , profesjonalnie posługiwał się i wyjaśniał terminy sportowe, włożył dużo pracy w napisanie nazw drużyn i nazwisk piłkarzy oraz narysowanie „labiryntu sportowego” , zaproponował dzieciom ćwiczenia na rozgrzewkę, trafianie piłką do bramki oraz zaprojektowanie własnej koszulki piłkarskiej techniką origami. Dziękujemy też Rodzicom Jasia, uczestniczącym w jego aktywności i zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu w/w lekcji. Jaś wzbudził zainteresowanie tą dyscypliną sportu nawet wśród koleżanek z klasy.

Idzie wiosna, więc przedszkolaki będą miały możliwość ćwiczenia, doskonalenia swoich umiejętności sportowych na świeżym powietrzu, sprzyjających ich zdrowiu i rozwojowi.

Kultura i szacunek

Dobre maniery komunikują innym,

że darzymy ich szacunkiem

J.L. Scott

Kultura i szacunek tworzą dobry wizerunek

Po premierze występu najmłodszych dzieci naszej szkoły w PS nr 20 , mali artyści zaprezentowali się „u siebie” przed uczniami klas 0 – III. W montażu słowno-muzycznym „Kultura i szacunek tworzą dobry wizerunek” przypomnieli wszystkim o zasadach savoir vivre`u w różnych sytuacjach. Daria, Kinga, Iga, Wiktoria, Agata i Martyna wytańczyły muzyczny obraz dobrych manier, które „w motyle się zamieniają i świat ubarwiają”. Natomiast chłopcy: Michał, Jaś i Jakub zakończyli występ wyjątkowym „tańcem dżentelmenów”. Należy podkreślić, iż większość gestów, pląsów, układów tanecznych została zaproponowana przez same dzieci.

Gratulujemy najmłodszym artystom naszej szkoły!

8btcd rdza logo

NPRCa