Witaminkowy tydzień

WITAMINKOWY TYDZIEŃ 2018

            „Witaminkowy tydzień” w świetlicy oddziału przedszkolnego doskonale wkomponował się w słoneczną, kolorową, październikową jesień. W tych dniach dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach z wykorzystaniem owoców i warzyw. Podczas różnorodnych zabaw rozwijały wszystkie rodzaje twórczej aktywności: werbalną, muzyczną, plastyczną i ruchową. Uwieńczeniem w/w zajęć było wspólne wykonanie owocowej sałatki. Przedszkolaki pamiętały o zasadach higieny, bezpieczeństwa i savoir-vivre’u przy stole, świetnie sobie radziły, wspaniale współpracowały ze sobą, nikt nie siedział bezczynnie. Doceniły też walory smakowe i odżywcze „witaminkowego posiłku”. Zajęcia tego typu rozwijają kreatywność, samodzielność i zaradność uczniów, propagują zdrowy styl życia.

            Wspaniale było obserwować dzieci tego tygodnia. Można było dostrzec elementy przyjaźni, integracji, kultury na miarę prawdziwego dżentelmena i damy, wzajemnej pomocy, życzliwości, po prostu zwykłej radości z bycia ze sobą. I o to właśnie chodziło.

Galeria zdjęć

Jolanta Bielawska

Wielkanoc 2018

Wielkanoc – potężna dawka radości i nadziei

            Wielkanoc to świętowanie najpiękniejszej historii miłości we Wszechświecie.

Dzieciom trudno pojąć głębię Wielkiej Nocy, ale warto przybliżyć im znaczenie wielkanocnych symboli. Każdy z nich - jajko, baranek, zajączek, kurczaczek, ma potężną dawkę radości, optymizmu i nadziei.

Dzieci z oddziału przedszkolnego kilka dni przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi poznawały ich tradycje, opowiadały o zwyczajach świątecznych w ich domach. Siały owies, rzeżuchę, wykonywały też ozdobne jajeczka, zajączki, kurczaczki, baranki przy pomocy różnych technik plastycznych.

Przygotowały również występ pt. „Wielkanocna radość”, który zaprezentowały uczniom naszej szkoły oraz dzieciom w Przedszkolu Samorządowym nr 20.

            Święta Zmartwychwstania Pańskiego są bogate w swoiste obrzędy i symbole, w które warto wprowadzać dzieci. Pamiętajmy też o prawdziwej istocie tych świąt – Miłości.

Galeria zdjęć

opracowała: Jolanta Bielawska, Karolina Adamska

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy

Podczas zimy w naszym oddziale przedszkolnym dużo się dzieje. 17 stycznia byliśmy na Choince z kolegami i koleżankami z innych klas. Impreza odbyła się w WOAK w Białymstoku. Atrakcjom nie było końca, dzieci podczas różnych konkurencji miały okazję do pracy indywidualnej oraz w grupie.

Czytaj więcej: Zimowe zabawy

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

            21 oraz 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy podziękować naszym babciom i dziadkom za ich trud, poświęcenie, spędzony czas, ciepło, miłość oraz to za to wszystko co od nich otrzymujemy. 18.01.2018r. w naszym oddziale przedszkolnym została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Dzieci pod okiem nauczycielek przygotowały wiersze ,, Dla Babci’’, ,,Dla Dziadka’’ oraz piosenkę. Nasze Babcie i Dziadkowie mieli również okazję do tego, by wspólnie z wnukami zatańczyć znany dzieciom pląs pt. ,, Dżem’’ oraz ,,Kaczuszki’’. Zostały zorganizowane również zabawy i konkurencje. Na koniec dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom skromne upominki, które własnoręcznie wykonały.

Galeria zdjęć

Opracowała: Karolina Adamska, Jolanta Bielawska

Walentynki

DZIEŃ UŚMIECHNIĘTEGO WALENTEGO

Dnia 14 lutego wychowawcy z dziećmi oddziału przedszkolnego, zorganizowali w naszej szkole Dzień Uśmiechniętego Walentego.

W tym dniu wszystkie dzieci były radosne, uśmiechały się do siebie. Także starały się zarazić uśmiechem całą społeczność szkolną, a czyniły to poprzez: rozdawanie przygotowanych przez siebie papierowych znaczków-uśmieszków, prosząc obdarowanego o uśmiech. Odwiedziły p. Dyrektor, nauczycieli, panie kucharki, panie sprzątające, świetlicę i wiele innych osób. Wszyscy włączyli się do naszej „uśmiechniętej akcji”. Podczas tematycznych zajęć z p. Karoliną i p. Jolą dzieci wykonały m.in. walentynkowe drzewka i pingwinki, które ozdobiły naszą salę i korytarz szkolny.

Zgodnie orzekliśmy - uśmiech sprawia, iż świat pięknieje.

Galeria zdjęć

opracowała: Jolanta Bielawska

Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję aby trwała w nas

            19 grudnia w oddziale przedszkolnym SP 20 odbyło się uroczyste Spotkanie Opłatkowe z udziałem dzieci i wychowawców oraz p. katechetki. Składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem, a podczas słodkiego poczęstunku rozmawialiśmy na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Siedząc przy naszych szopkach, a właściwie grotach betlejemskich wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

Wspomniane Groty Betlejemskie wykonane przez nasze dzieci zdobyły nagrody w dwóch konkursach: „Przeglądzie Najpiękniejszych Szopek Bożonarodzeniowych” zorganizowanym przez Ks. Arcybiskupa T. Wojdę i Prezydenta Miasta Białegostoku T. Truskolaskiego oraz Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Boże Narodzenie w oczach dzieci” w SP 5.

            Spotkania Opłatkowe, szopki betlejemskie są bardzo mocno zakorzenione w naszej tradycji. Nie wyobrażamy sobie bez nich świąt. Pielęgnujemy tę tradycję aby trwała jak najdłużej w nas.

Galeria zdjęć

opracowała: Jolanta Bielawska, Karolina Adamska

Dzień Niepodległości

Dzień Niepodległości

            10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasza grupa ubrała się w piękne, uroczyste stroje. Zostały one udekorowane kotylionami, które zostały wykonane przez dzieci pod kierunkiem Pani Jolanty Bielawskiej.
Dzieci zaśpiewały Hymn Polski oraz poznały historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym celem tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju

z

 

Pierwsz Pomoc Przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna

        W związku z realizowaną w oddziale przedszkolnym tematyką dotyczącą bezpieczeństwa, poszerzyliśmy ją o istotne zagadnienie związane z udzielaniem pierwszej pomocy.

Sposób przekazania niezbędnych informacji był dostosowany do możliwości rozwojowych uczniów. Wszelki przekaz teoretyczny był oczywiście połączony z czynnościami praktycznymi; chętne dzieci odgrywały scenki tematyczne, wykorzystywały fantom i w ten przystępny dla nich sposób omówiliśmy „łańcuch przeżycia”. Dzieci zapamiętały numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa, fachowe wezwanie pomocy, ćwiczyły pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowej na manekinie. Doskonale sobie radziły z większością czynności.

Była to jedna z zaproponowanych sytuacji sprzyjająca rozwojowi nawyków i zachowań prowadzących do samodzielności, dbania o zdrowie i bezpieczeństwo. Dzieci były dumne, że nauczyły się udzielać pierwszej pomocy i zaproponowały przećwiczenie tych umiejętności w domu z rodzicami, rodzeństwem i jak powiedziała Agatka „na lalkach”.

Galeria zdjęć

Jolanta Bielawska

Facebook

facebook

Projekty i programy

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci