Dzień Praw Zwierząt

Uczniowie naszej świetlicy obchodzili Dzień Praw Zwierząt. Wspólnie rozmawialiśmy o tym jak ważne są zwierzęta, jak o nie dbać. Każdy właściciel psa, kota, czy chomika mógł opowiedzieć o swoim pupilu. Następnie wykonaliśmy pacynki. Pojawiły się u nas: kruk, panda a nawet kobra

Łotwa

W jakim państwie zrodził się zwyczaj stawiania świątecznego drzewka w centrum miasta? Kto słynie z bardzo dobrej czekolady, zamiłowania do hokeja i produkcji pięknych rękawiczek? Nasi uczniowie dowiedzieli się, że tym krajem jest Łotwa. Na krótką chwilę przenieśliśmy się do Rygi, Dyneburga oraz innych miejscowości, które warto odwiedzić. Ciekawostki odnośnie tego małego i jednocześnie pięknego państwa bardzo zaciekawiły dzieci, które postanowiły zaprojektować rękawiczki oraz pracować na pewnym projektem, którego szczegóły wkrótce ujawnimy.

Bycie zuchem

Uczniowie z naszej świetlicy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyroda i jej kolory zainspirowały ich do wykonania niezwykłych prac plastycznych. Dwie uczennice zorganizowały pod jednym z drzew małą prezentację na temat bycia zuchem, a następnie zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.

Różowe okulary

Jak to jest patrzeć przez różowe okulary? Uczniowie z naszej świetlicy widzieli w nich rzeczy, które sprawiają im największą radość. Część zdecydowała się przenieść swoje pozytywne myśli na kartkę papieru, inni wykorzystali plastelinę. Każda z prac plastycznych była wyjątkowa.

Ostatni dzień kwietnia w świetlicy

Ostatni dzień kwietnia uczniowie ze świetlicy spędzili bardzo aktywnie. Podczas pierwszych zajęć uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Układaliśmy też opowiadania z magią w tle przy pomocy Story Cubes. Wyobraźnia zabrała nas w bardzo tajemnicze i zabawne krainy, gdzie bohaterowie mieli wiele przeszkód do pokonania. Drugą część naszych świetlicowych zajęć spędziliśmy aktywnie na świeżym powietrzu. Obserwowaliśmy przyrodę oraz miło spędziliśmy czas na placu zabaw oraz boisku.

Zajęcia foto

„Wiosenne przebudzenie” to temat warsztatów fotograficznych, w których wzięli udział uczniowie ze świetlicy szkolnej. Przy pomocy aparatu wykonali zdjęcia na terenie naszej szkoły, które przedstawiają przyrodę wiosną. Dzieci uważnie obserwowały drzewa, liście, kwiaty i omawiały zmiany jakie w nich zaszły przez kilka tygodni. Zajęcia okazały się bardzo owocne i z pewnością jeszcze je powtórzymy.

Poznajemy Czechy

"-Ahoj! Jak se máš?
Ja se mám moc dobře!"

Uczniowie w ramach międzykulturowych zajęć świetlicowych poznawali Czechy. Podczas spotkania nauczyli się kilku podstawowych zwrotów w języku naszych sąsiadów, sprawdzili czy język polski i czeski są do siebie podobne oraz poznali ciekawostki związane z tradycjami, legendami, życiem codziennym, a także miejsca warte odwiedzenia.

Opracowała: Ewelina Jędrych

Dzień Bezpiecznego Internetu

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W NASZEJ SZKOLE

Uczniowie objęci opieką świetlicy szkolnej wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2019. Wspólnie wykonali gazetkę ścienną na temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci aktywnie włączyły się również w zajęcia tematyczne. Wszyscy dyskutowali o tym, jak można korzystać z zasobów sieci w sposób pozytywny, ale też zwrócili uwagę na wpływ długotrwałego korzystania z Internetu na zdrowie człowieka. Na specjalnie przygotowanej planszy zaznaczali również, ile czasu dziennie i tygodniowo poświęcają na takie aktywności jak zabawa na świeżym powietrzu, gry planszowe, przybywanie z rodziną i przyjaciółmi oraz w świecie wirtualnym. Następnie odbyła się projekcja krótkiego filmu edukacyjnego na temat cyberprzemocy oraz wysłuchanie bajki „W krainie Internetu” wraz z jej omówieniem i wymyśleniem własnej. Uczniowie postanowili "zbudować" Internet wykorzystując różnego rodzaju materiały np. klocki, wstążki oraz wyobraźnię. Powstała ciekawa konstrukcja z której wszyscy byli bardzo dumni, a każdy klocek był "aplikacją" lub "czymś z wyszukiwarki".

Wszelkie informacje na temat DBI można znaleźć na stronie internetowej https://www.saferinternet.pl/

Ewelina Jędrych

NPRCa