Uczniowie z pasją

W świetlicy szkolnej uczniowie odkrywają, rozwijają i prezentują swoje pasje. Michał, Jaś i Oliwier, uczniowie klasy I b, przeprowadzili w świetlicy zajęcia związane z ich zainteresowaniami. Michał perfekcyjnie przekazał swoją wiedzę na temat samolotów. Jego zajęcia pt. „Samoloty w przestworzach” bogate były w: prezentację multimedialną, szereg ciekawostek, ilustracji opisanych przez ucznia, zajęć ruchowych i plastycznych. Z kolei dwuczęściowe zajęcia Jasia i Oliwiera pt. „Piłka nożna dla każdego” zachęcały dzieci do uprawiania tej dyscypliny sportu. Chłopaki zaprezentowali znanych piłkarzy całego świata i ich drużyny, z akcentem oczywiście na „Jagiellonię”. Demonstrowali też i nazywali różne triki piłkarskie. Dziękujemy i gratulujemy' naszym uczniom z pasją . Czekamy na kolejne chętne dzieci, które chciałyby odkryć swoje talenty przed innymi.

Opracowała: Jolanta Bielawska i Iwona Andruszkiewicz

Bal Misia

PONADCZASOWY JUBILAT

Uczniowie świetlicy, jak co roku, 25 listopada bawili się na Balu Misia. Jest on organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Przypominaliśmy sobie historię tej puchatej zabawki, graliśmy w zgaduj-zgadula, uczestniczyliśmy w różnorodnych misiowych konkurencjach oraz zabawach werbalnych, tanecznych, muzyczno-wokalnych, plastycznych.

Na koniec zajęć wykonaliśmy swoje niedźwiadki techniką origami. Degustowaliśmy się też przysmakiem misiów o wielu walorach zdrowotnych i smakowych - miodkiem.

Impreza była pyszna!

Pluszowy miś jest zabawką ponadczasową, wielopokoleniową, która ma miejsce w naszych domach i nigdy się nam nie nudzi.

opracowała: Jolanta Bielawska

Ponadczasowe zabawki

Dzieci ze świetlicy mają podwójną okazję do radości: przeprowadzka do wyremontowanej, obszernej sali, w której ponadto pojawiły się nowe, przeróżne zabawki.

Wśród nich znalazły się m.in. mocny, drewniany domek dla lalek i kuchenka, które są wspaniałym wsparciem w zabawie tzw. scenariuszowej, gdzie dzieci wcielają się w różne role społeczne, zawody, ułatwiają naukę domowych obowiązków. Także dzieci korzystają z różnych klocków edukacyjnych konstrukcyjnych, przestrzennych: Lego, drewnianych (naturalny buk), słomkowych patyczków, plastikowych rurek i innych kształtów, bierek; figurek dinozaurów – klocków z ruchomymi częściami ciała, itd. Dzięki nim uczniowie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, rozwijają motorykę, przyswajają nowe umiejętności poprzez zabawę, wspomagają umiejętności komunikacyjne, radzenie ze swoimi emocjami, są zachęcani do współpracy.

Są to ponadczasowe zabawki, które nie dają gotowych pomysłów, ale pobudzają dzieci do różnorodnych rozrywek.

opracowała: Jolanta Bielawska

Dzień Kropki

Szkolna Eksplozja Kreatywności

Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający 15 września, nietypowo obchodziliśmy w naszej szkole. Świetlica Szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim zaprosiła wszystkich do „kółeczkowych zabaw”. Kropka gościła u nas od poniedziałku do piątku (16.09-20.09.2019r.) w tzw. „Tygodniu z Kropką”. Społeczność szkolna każdego dnia brała udział w różnorodnych, oryginalnych zabawach, angażujących różne rodzaje twórczej aktywności.

Na koniec niesamowitych, pięciodniowych działań klasy ,wg swojego pomysłu, wystawiły sobie „Certyfikaty Kreatywności”, które zostały zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły p. Mariusza Sokołowskiego.

W ciągu całego tygodnia ujawniły się szkolne talenty, mocne strony , sposoby odkrywania siebie, wzajemna współpraca, pokonywanie trudności, wykorzystanie zdolności, wyobraźnia. Wrzesień w naszej szkole eksplodował kreatywnością i życzymy sobie aby ten twórczy wybuch pozostał z nami przez cały rok szkolny.

Jolanta Bielawska

Wakacyjne westchnienia

Ostatnie wakacyjne westchnienia

Wakacyjne pamiątki przypomniały dzieciom ze świetlicy o oddalających się coraz bardziej feriach letnich. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach werbalnych, ruchowych, plastycznych. Dotykali, wąchali, podawali różnice, swoje skojarzenia z daną pamiątką, miejscem jej występowania, itp. Na koniec wykonali ostatnie w tym roku okrągłe wakacyjne pocztówki.           Do zobaczenia WAKACJE za rok!

Jolanta Bielawska

Piknik Międzykulturowy

Dzieci z naszych dwóch świetlic wzięły udział w Pikniku Międzykulturowym. Odwiedzili nas wolontariusze z placówki ELEOS. Ania oraz Sofi z Ukrainy przygotowały zajęcia plastyczne, Zozan z Turcji taneczne, a Hector i Naiara sportowe. Spotkanie było okazją do świetnej zabawy, ale też nauki. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o innych krajach oraz mieli okazję poćwiczyć język angielski. Dzieci wręczyły naszym gościom specjalne podziękowania. Spotkanie zwieńczył wspólny piknik oraz pamiątkowe zdjęcia.
Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom ESC oraz ELEOS za wspaniałą współpracę.

Fair Play

Gramy Fair Play!

Pod takim hasłem obyły się zajęcia w świetlicy szkolnej. Wspólnie opracowaliśmy zasady fair play. Chętni uczniowie opowiedzieli o swoich sportowych zainteresowaniach, ulubionych klubach (nie tylko) piłkarskich oraz o tym co i kiedy trenują oraz jakie cechy charakteru są ważne podczas systematycznych ćwiczeń.

Facebook i Instagram

8btcd rdza logo