Piknik Międzykulturowy

Dzieci z naszych dwóch świetlic wzięły udział w Pikniku Międzykulturowym. Odwiedzili nas wolontariusze z placówki ELEOS. Ania oraz Sofi z Ukrainy przygotowały zajęcia plastyczne, Zozan z Turcji taneczne, a Hector i Naiara sportowe. Spotkanie było okazją do świetnej zabawy, ale też nauki. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o innych krajach oraz mieli okazję poćwiczyć język angielski. Dzieci wręczyły naszym gościom specjalne podziękowania. Spotkanie zwieńczył wspólny piknik oraz pamiątkowe zdjęcia.
Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom ESC oraz ELEOS za wspaniałą współpracę.

Fair Play

Gramy Fair Play!

Pod takim hasłem obyły się zajęcia w świetlicy szkolnej. Wspólnie opracowaliśmy zasady fair play. Chętni uczniowie opowiedzieli o swoich sportowych zainteresowaniach, ulubionych klubach (nie tylko) piłkarskich oraz o tym co i kiedy trenują oraz jakie cechy charakteru są ważne podczas systematycznych ćwiczeń.

Świetliczaki

Nasze „świetliczaki” bardzo lubią zajęcia na świeżym powietrzu. Każdy zawsze znajduje coś dla siebie. Gra w piłkę nożną, spędzanie czasu na placu zabaw, biegi lub zabawy według własnego pomysłu połączone z obserwacją przyrody zawsze wywołują uśmiech na naszych twarzach.

Pod chmurką

Ostatnie zajęcia plastyczne uczniów ze świetlicy szkolnej odbyły się „pod chmurką”. Powstały jedyne w swoim rodzaju obrazy, których tematem przewodnim był „Tajemniczy ogród”. Wśród naszych prac znalazły się też magiczne ogrody. Zajęcia bardzo spodobały się artystom, których dzieła wkrótce zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

Dzień Praw Zwierząt

Uczniowie naszej świetlicy obchodzili Dzień Praw Zwierząt. Wspólnie rozmawialiśmy o tym jak ważne są zwierzęta, jak o nie dbać. Każdy właściciel psa, kota, czy chomika mógł opowiedzieć o swoim pupilu. Następnie wykonaliśmy pacynki. Pojawiły się u nas: kruk, panda a nawet kobra

Łotwa

W jakim państwie zrodził się zwyczaj stawiania świątecznego drzewka w centrum miasta? Kto słynie z bardzo dobrej czekolady, zamiłowania do hokeja i produkcji pięknych rękawiczek? Nasi uczniowie dowiedzieli się, że tym krajem jest Łotwa. Na krótką chwilę przenieśliśmy się do Rygi, Dyneburga oraz innych miejscowości, które warto odwiedzić. Ciekawostki odnośnie tego małego i jednocześnie pięknego państwa bardzo zaciekawiły dzieci, które postanowiły zaprojektować rękawiczki oraz pracować na pewnym projektem, którego szczegóły wkrótce ujawnimy.

Bycie zuchem

Uczniowie z naszej świetlicy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Przyroda i jej kolory zainspirowały ich do wykonania niezwykłych prac plastycznych. Dwie uczennice zorganizowały pod jednym z drzew małą prezentację na temat bycia zuchem, a następnie zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.

8btcd rdza logo

NPRCa