Święto Niepodległosci w świetlicy

Święto Niepodległości

7 listopada w świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się z symbolami narodowymi. Obejrzeli film Andrzeja Czerniaka poświęcony tej tematyce. Pani Ela i p. Iwonka zapoznały dzieci z historią odzyskania Niepodległości przez Polskę i przybliżyły postać Józefa Piłsudskiego. Dzieci odśpiewały hymn narodowy. Na koniec maluchy rozwiązywały krzyżówkę, kolorowały flagę i godło Polski.

Konkurs plastyczny "Spacer w deszczu"

6 listopada 2018 roku w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ,,Spacer w deszczu”. Dzieci przez dwa kolejne zajęcia wykonywały pracę z motywem przewodnim parasola w formacie 3D. Zwycięzcą konkursu została Oliwia Pawłuszewicz, 2 miejsce uzyskała Dagmara Smółko, a na 3 miejscu uplasowała się Kamila Chłus. Dzieci otrzymały drobne nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową ,,Zachęta”.

img 20181106 103250

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny "Spacer w deszczu"

Święto Jabłka 2018

ŚWIĘTO JABŁKA 2018

2 października 2018r. obchodziliśmy w świetlicy Święto Jabłka. Z tej okazji p.Jola i p.Ela zorganizowały quiz tematyczny połączony z zabawami, dzięki którym dzieci wykazywały się wiedzą, wyobraźnią, pomysłowością i twórczą aktywnością werbalną, muzyczną, plastyczną, ruchową. Uczniowie losowali zestawy pytań : np. wymieniali gatunki jabłek, opisywali potrawy , przetwory z tych owoców, głoskowali, dzielili na sylaby słowo „jabłko”, rozwiązywali zagadki, „jabłkowe” zadanie matematyczne, układali życzenia dla jabłka, tańczyli „jabłkowy taniec”, ozdabiali bibułkowymi kuleczkami swoje papierowe jabłuszko, itd. . Zmierzyli się też z twórczymi problemami: „Co można zrobić ze 100 kg jabłek?”, czy „O czym śnią jabłka przechowywane w skrzynkach zimą?”, „Dlaczego jabłko unosi się na wodzie?”. Na koniec zajęć wszyscy zasiedli do degustacji tych pysznych owoców, oczywiście z zachowaniem zasad higieny.

Oprócz dobrej zabawy naszym celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, docenienie wartości odżywczych owoców, zachęcenie do ich spożywania w przeróżnej postaci.

Koraliki do prasowania

Koraliki do prasowania – zajęcia w świetlicy dla dużych i małych

Koraliki do zaprasowania to genialna zabawka potrafiąca zająć dzieci na długi czas. Zabawa nimi jest niezwykle kreatywna, doskonali małą motorykę, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Dzieci same tworzą wzory, układy, dobierają kolory, ich wyobraźnia pracuje. W głowie powstają coraz to nowe pomysły, a później ich realizacja. A możliwości tworzenia jest nieskończona ilość.

Katarzyna Henkiel

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna 2018

Dnia 28 IX i 01 X 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ze świetlicy uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sposób przekazania niezbędnych informacji był dostosowany do możliwości rozwojowych uczniów. Wszelki przekaz teoretyczny był oczywiście połączony z czynnościami praktycznymi; dzieci odgrywały scenki tematyczne, wykorzystywały fantom, koc ratowniczy i w ten przystępny dla nich sposób omówiliśmy „łańcuch przeżycia”. Uczniowie wraz z p. Jolą, Niną i Elą utrwalili sobie numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa, fachowe wezwanie pomocy, ćwiczyli pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze, uciśnięcia klatki piersiowej na manekinie, itd. Doskonale sobie radzili z większością czynności.

opracowała:  Jolanta Bielawska

Kolorowanki

KONKURS KOLOROWANEK

W maju 2018r. odbył się konkurs na najładniejszą kolorowankę. Udział w nim wzięli uczniowie klas II – III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, poczuciem estetyki. Organizator zwrócili uwagę na wysoki poziom prac, różnorodność technik, niepowtarzalny dobór koloru do rysunków oraz fakt, iż temat konkursu wzbudził zainteresowanie uczestników. Wykonane prace zostały zaprezentowane na tablicy w świetlicy.

Jarosław Bartnowski

Budowle z klocków

Jak wykorzystać klocki Jenga do rozwijania wyobraźni. Sposób na wykorzystanie tych klocków do innej twórczej zabawy zaprezentowały dzieci z klasy II B i III A. Pomysłów było mnóstwo, tylko ich realizację ograniczała ilość klocków. Mimo problemów zaprezentowane na zdjęciach produkcje robią wrażenie. Prawda!!! Budowle z klocków – świetlica.

Sala gimnastyczna

W dniu 21.02.2018r na sali gimnastycznej odbyły się świetlicowe zawody sportowe. Wzięły w nich udział wszystkie zainteresowane dzieci. Było kilka zabawnych konkurencji. Część uczniów kibicowała młodszym kolegom. Opiekunami odpowiedzialnymi za zorganizowanie zawodów była pani Elżbieta Sienkiewicz i pan Gracjan Konstantynowicz.

IMG 20180301 1336381

Czytaj więcej: Sala gimnastyczna