Kolorowanki

KONKURS KOLOROWANEK

W maju 2018r. odbył się konkurs na najładniejszą kolorowankę. Udział w nim wzięli uczniowie klas II – III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, poczuciem estetyki. Organizator zwrócili uwagę na wysoki poziom prac, różnorodność technik, niepowtarzalny dobór koloru do rysunków oraz fakt, iż temat konkursu wzbudził zainteresowanie uczestników. Wykonane prace zostały zaprezentowane na tablicy w świetlicy.

Jarosław Bartnowski

Budowle z klocków

Jak wykorzystać klocki Jenga do rozwijania wyobraźni. Sposób na wykorzystanie tych klocków do innej twórczej zabawy zaprezentowały dzieci z klasy II B i III A. Pomysłów było mnóstwo, tylko ich realizację ograniczała ilość klocków. Mimo problemów zaprezentowane na zdjęciach produkcje robią wrażenie. Prawda!!! Budowle z klocków – świetlica.

Sala gimnastyczna

W dniu 21.02.2018r na sali gimnastycznej odbyły się świetlicowe zawody sportowe. Wzięły w nich udział wszystkie zainteresowane dzieci. Było kilka zabawnych konkurencji. Część uczniów kibicowała młodszym kolegom. Opiekunami odpowiedzialnymi za zorganizowanie zawodów była pani Elżbieta Sienkiewicz i pan Gracjan Konstantynowicz.

IMG 20180301 1336381

Czytaj więcej: Sala gimnastyczna

Konkurs matematyczny

W styczniu 2018 r. w świetlicy szkolnej SP20, odbył się Konkurs Matematyczny przeprowadzony przez mgr Czesławę Cwalinę. Konkurs zorganizowany został z myślą o dzieciach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie matematyką. Skierowany był do uczniów klas II i III SP, uczęszczających do świetlicy.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny

Sukcesy wychowanków świetlicy

SUKCESY WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY

14 grudnia 2017r. w SP nr 37 w Białymstoku odbyło się posumowanie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Jestem kibicem z klasą”. W zmaganiach o czołowe miejsca w twórczości literackiej i plastycznej uczestniczyło ponad 200 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentował Jarosław Kulesza z klasy 1a pod kierunkiem Pani Alicji Wołosewicz-Wysockiej. Praca plastyczna naszego ucznia została wyróżniona spośród kilkuset prac, co jest dużym osiągnięciem młodego artysty z naszej szkoły.

Kolejny sukces osiągnęła Aleksandra Monach z klasy 3b w Międzyszkolnym   konkursie ,,Warzywa i owoce na talerzu” organizowanym przez SP nr 5 w Białymstoku. Jej praca została wyróżniona za nowatorską technikę plastyczną. Opiekunem naszej młodej i utalentowanej plastycznie uczennicy była Pani Alicja Wołosewicz-Wysocka.

Konkurs zagadek

Zagadki to są te obszary, w których każde dziecko lubi się sprawdzać. Ten dreszczyk emocji i oczywiście rywalizacja: kto będzie lepszy. Podczas zajęć świetlicowych właśnie w tej formie 13 grudnia 2017 r odbył się konkurs zagadek.

Dzieci chętne usiadły w sali świetlicowej, każde z dzieci miało szansę na odgadnięcie zagadki i zdobycie punktów. Zagadki dotyczyły bardzo różnej tematyki i miały różne stopnie trudności. Ostateczne wyniki:

1 miejsce Kamil Kisielewski z klasy IIIb

2 miejsce ex aequo Cyprian Marchel z klasy IIIb, Gracjan Kwiek z klasy IIa

3 miejsce Kacper Charytoniuk z klasy IIIb

Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

Najciekawsze miejsca w Polsce

W dniu 7 listopada na zajęciach programowych w świetlicy dzieci poznawały najciekawsze miejsca w Polsce. Miały one możliwość obejrzenia zdjęć w pracowni komputerowej oraz zdobycia wiedzy najczęściej odwiedzanych miejscach przez obcokrajowców. Oprócz Pałacu Kultury i Nauki, starówki w Zamościu, Domu Chopina, Katedry w Licheniu, Wawelu, starówki w Krakowie dzieci poznały takie miejsca jak: Zakopane i góry Rysy, Karkonosze i jego pejzaże, Sopot, Łebę z pięknym morskim krajobrazem. Wykonały wspólną budowlę z klocków miejsca, które im się najbardziej podobało. Były to góry Rysy.

Czytaj więcej: Najciekawsze miejsca w Polsce

Projekt znaczka

Dnia 11 października 2017 roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego. Dzieci zaprojektowały i wykonały znaczki dowolną techniką. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wdrażanie dzieci do prezentacji swoich talentów. Głównym tematem, który zainteresował dzieci był motyw kwiatowy oraz budowle zamkowe. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Z zaangażowaniem wykonywały swoje projekty. Komisja konkursowa pod okiem Pani Alicji Wołosewicz-Wysockiej oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

1 miejsce   - Magda Monach

2 miejsce - Katarzyna Kołosow

3 miejsce – Maciej Zalesko

Główną nagrodę otrzymała Magda Monach, której praca została najwyżej oceniona.

2017 11 07 09.37.20