Święto Jabłka 2018

ŚWIĘTO JABŁKA 2018

2 października 2018r. obchodziliśmy w świetlicy Święto Jabłka. Z tej okazji p.Jola i p.Ela zorganizowały quiz tematyczny połączony z zabawami, dzięki którym dzieci wykazywały się wiedzą, wyobraźnią, pomysłowością i twórczą aktywnością werbalną, muzyczną, plastyczną, ruchową. Uczniowie losowali zestawy pytań : np. wymieniali gatunki jabłek, opisywali potrawy , przetwory z tych owoców, głoskowali, dzielili na sylaby słowo „jabłko”, rozwiązywali zagadki, „jabłkowe” zadanie matematyczne, układali życzenia dla jabłka, tańczyli „jabłkowy taniec”, ozdabiali bibułkowymi kuleczkami swoje papierowe jabłuszko, itd. . Zmierzyli się też z twórczymi problemami: „Co można zrobić ze 100 kg jabłek?”, czy „O czym śnią jabłka przechowywane w skrzynkach zimą?”, „Dlaczego jabłko unosi się na wodzie?”. Na koniec zajęć wszyscy zasiedli do degustacji tych pysznych owoców, oczywiście z zachowaniem zasad higieny.

Oprócz dobrej zabawy naszym celem było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, docenienie wartości odżywczych owoców, zachęcenie do ich spożywania w przeróżnej postaci.

Koraliki do prasowania

Koraliki do prasowania – zajęcia w świetlicy dla dużych i małych

Koraliki do zaprasowania to genialna zabawka potrafiąca zająć dzieci na długi czas. Zabawa nimi jest niezwykle kreatywna, doskonali małą motorykę, spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Dzieci same tworzą wzory, układy, dobierają kolory, ich wyobraźnia pracuje. W głowie powstają coraz to nowe pomysły, a później ich realizacja. A możliwości tworzenia jest nieskończona ilość.

Katarzyna Henkiel

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna 2018

Dnia 28 IX i 01 X 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego i ze świetlicy uczyły się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sposób przekazania niezbędnych informacji był dostosowany do możliwości rozwojowych uczniów. Wszelki przekaz teoretyczny był oczywiście połączony z czynnościami praktycznymi; dzieci odgrywały scenki tematyczne, wykorzystywały fantom, koc ratowniczy i w ten przystępny dla nich sposób omówiliśmy „łańcuch przeżycia”. Uczniowie wraz z p. Jolą, Niną i Elą utrwalili sobie numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa, fachowe wezwanie pomocy, ćwiczyli pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze, uciśnięcia klatki piersiowej na manekinie, itd. Doskonale sobie radzili z większością czynności.

opracowała:  Jolanta Bielawska

Kolorowanki

KONKURS KOLOROWANEK

W maju 2018r. odbył się konkurs na najładniejszą kolorowankę. Udział w nim wzięli uczniowie klas II – III. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością, wyobraźnią, pomysłowością, poczuciem estetyki. Organizator zwrócili uwagę na wysoki poziom prac, różnorodność technik, niepowtarzalny dobór koloru do rysunków oraz fakt, iż temat konkursu wzbudził zainteresowanie uczestników. Wykonane prace zostały zaprezentowane na tablicy w świetlicy.

Jarosław Bartnowski

Budowle z klocków

Jak wykorzystać klocki Jenga do rozwijania wyobraźni. Sposób na wykorzystanie tych klocków do innej twórczej zabawy zaprezentowały dzieci z klasy II B i III A. Pomysłów było mnóstwo, tylko ich realizację ograniczała ilość klocków. Mimo problemów zaprezentowane na zdjęciach produkcje robią wrażenie. Prawda!!! Budowle z klocków – świetlica.

Sala gimnastyczna

W dniu 21.02.2018r na sali gimnastycznej odbyły się świetlicowe zawody sportowe. Wzięły w nich udział wszystkie zainteresowane dzieci. Było kilka zabawnych konkurencji. Część uczniów kibicowała młodszym kolegom. Opiekunami odpowiedzialnymi za zorganizowanie zawodów była pani Elżbieta Sienkiewicz i pan Gracjan Konstantynowicz.

IMG 20180301 1336381

Czytaj więcej: Sala gimnastyczna

Konkurs matematyczny

W styczniu 2018 r. w świetlicy szkolnej SP20, odbył się Konkurs Matematyczny przeprowadzony przez mgr Czesławę Cwalinę. Konkurs zorganizowany został z myślą o dzieciach zdolnych, wykazujących szczególne zainteresowanie matematyką. Skierowany był do uczniów klas II i III SP, uczęszczających do świetlicy.

Czytaj więcej: Konkurs matematyczny

Sukcesy wychowanków świetlicy

SUKCESY WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY

14 grudnia 2017r. w SP nr 37 w Białymstoku odbyło się posumowanie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu ,,Jestem kibicem z klasą”. W zmaganiach o czołowe miejsca w twórczości literackiej i plastycznej uczestniczyło ponad 200 uczniów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentował Jarosław Kulesza z klasy 1a pod kierunkiem Pani Alicji Wołosewicz-Wysockiej. Praca plastyczna naszego ucznia została wyróżniona spośród kilkuset prac, co jest dużym osiągnięciem młodego artysty z naszej szkoły.

Kolejny sukces osiągnęła Aleksandra Monach z klasy 3b w Międzyszkolnym   konkursie ,,Warzywa i owoce na talerzu” organizowanym przez SP nr 5 w Białymstoku. Jej praca została wyróżniona za nowatorską technikę plastyczną. Opiekunem naszej młodej i utalentowanej plastycznie uczennicy była Pani Alicja Wołosewicz-Wysocka.