Dzień Kropki

Szkolna Eksplozja Kreatywności

Międzynarodowy Dzień Kropki przypadający 15 września, nietypowo obchodziliśmy w naszej szkole. Świetlica Szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim zaprosiła wszystkich do „kółeczkowych zabaw”. Kropka gościła u nas od poniedziałku do piątku (16.09-20.09.2019r.) w tzw. „Tygodniu z Kropką”. Społeczność szkolna każdego dnia brała udział w różnorodnych, oryginalnych zabawach, angażujących różne rodzaje twórczej aktywności.

Na koniec niesamowitych, pięciodniowych działań klasy ,wg swojego pomysłu, wystawiły sobie „Certyfikaty Kreatywności”, które zostały zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły p. Mariusza Sokołowskiego.

W ciągu całego tygodnia ujawniły się szkolne talenty, mocne strony , sposoby odkrywania siebie, wzajemna współpraca, pokonywanie trudności, wykorzystanie zdolności, wyobraźnia. Wrzesień w naszej szkole eksplodował kreatywnością i życzymy sobie aby ten twórczy wybuch pozostał z nami przez cały rok szkolny.

Galeria zdjęć

Jolanta Bielawska

Wakacyjne westchnienia

Ostatnie wakacyjne westchnienia

Wakacyjne pamiątki przypomniały dzieciom ze świetlicy o oddalających się coraz bardziej feriach letnich. Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach werbalnych, ruchowych, plastycznych. Dotykali, wąchali, podawali różnice, swoje skojarzenia z daną pamiątką, miejscem jej występowania, itp. Na koniec wykonali ostatnie w tym roku okrągłe wakacyjne pocztówki.           Do zobaczenia WAKACJE za rok!

Galeria zdjęć

Jolanta Bielawska

Piknik Międzykulturowy

Dzieci z naszych dwóch świetlic wzięły udział w Pikniku Międzykulturowym. Odwiedzili nas wolontariusze z placówki ELEOS. Ania oraz Sofi z Ukrainy przygotowały zajęcia plastyczne, Zozan z Turcji taneczne, a Hector i Naiara sportowe. Spotkanie było okazją do świetnej zabawy, ale też nauki. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o innych krajach oraz mieli okazję poćwiczyć język angielski. Dzieci wręczyły naszym gościom specjalne podziękowania. Spotkanie zwieńczył wspólny piknik oraz pamiątkowe zdjęcia.
Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom ESC oraz ELEOS za wspaniałą współpracę.

Galeria zdjęć

Fair Play

Gramy Fair Play!

            Pod takim hasłem obyły się zajęcia w świetlicy szkolnej. Wspólnie opracowaliśmy zasady fair play. Chętni uczniowie opowiedzieli o swoich sportowych zainteresowaniach, ulubionych klubach (nie tylko) piłkarskich oraz o tym co i kiedy trenują oraz jakie cechy charakteru są ważne podczas systematycznych ćwiczeń.

Galeria zdjęć

Świetliczaki

Nasze „świetliczaki” bardzo lubią zajęcia na świeżym powietrzu. Każdy zawsze znajduje coś dla siebie. Gra w piłkę nożną, spędzanie czasu na placu zabaw, biegi lub zabawy według własnego pomysłu połączone z obserwacją przyrody zawsze wywołują uśmiech na naszych twarzach.

Galeria zdjęć

Pod chmurką

Ostatnie zajęcia plastyczne uczniów ze świetlicy szkolnej odbyły się „pod chmurką”. Powstały jedyne w swoim rodzaju obrazy, których tematem przewodnim był „Tajemniczy ogród”. Wśród naszych prac znalazły się też magiczne ogrody. Zajęcia bardzo spodobały się artystom, których dzieła wkrótce zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

Galeria zdjęć

Dzień Praw Zwierząt

Uczniowie naszej świetlicy obchodzili Dzień Praw Zwierząt. Wspólnie rozmawialiśmy o tym jak ważne są zwierzęta, jak o nie dbać. Każdy właściciel psa, kota, czy chomika mógł opowiedzieć o swoim pupilu. Następnie wykonaliśmy pacynki. Pojawiły się u nas: kruk, panda a nawet kobra

Galeria zdjęć

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci