Bezpieczna przerwa

”Bezpieczna przerwa”

W pierwszych tygodniach września MSU przeprowadził akcję „Bezpieczna przerwa”. Zadaniem uczniów klas drugich i trzecich było ułożenie rymowanki propagującej bezpieczne zachowania na przerwie szkolnej, a dzieci klas pierwszych wykonywały rysunki przedstawiające właściwe zachowanie się na przerwie. Uczniowie wszystkich klas stanęli na wysokości zadania. Powstały ciekawe, czasami śmieszne wierszyki i rymowanki propagujące właściwe zachowanie, a także takie, które przestrzegały uczniów przed złym zachowaniem. Rysunki pierwszaków przypomniały dzieciom o zachowaniu się w niecodziennej sytuacji spowodowanej pandemią. Prace dzieci zostały umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych, tak, aby wszyscy mogli je przeczytać i stosować się do zaleceń w nich zawartych. Oto niektóre z nich:

Nie hałasuj na przerwie, bo uszy oberwie.

My po schodach nie biegamy, bo na zęby uważamy.

Nie krzyczymy, nie biegamy, takie tu zasady mamy.

Opracowały: J. Jemielianiuk, E. Matus

Jesień

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA JESIENI.

Uczniowie klas I-III przywitali jesień w kolorach czerwieni i pomarańczy. Akcję Kolorowa jesień ogłosił MSU w ramach całorocznego konkursu na SUPER KLASĘ. Uczniowie walczyli o punkty dla swojej klasy ubierając się w kolorach jesieni. Niespodziewanie w klasie II b pojawiła się sama Pani Jesień. Za super pomysł klasa zdobywa dodatkowy punkt. Gratulujemy.

Czytaj więcej: Jesień

Walentynki 2020

WALENTYNKI 2020

Jak co roku w Walentynki bawiliśmy się wyśmienicie. W całej szkole królował kolor czerwony. Była walentynkowa poczta i konkurs na zdjęcie z fotoramki. Zapraszamy do fotorelacji.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Góra Grosza 2019

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

Od 25 listopada 2019 r do 2 stycznia 2020 r na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo ,,Nasz Dom”.

Czytaj więcej: Góra Grosza 2019

Mikołajki 2019

Mikołajki z Samorządem Uczniowskim.

6 grudnia 2019 r zagościł w naszej szkole świąteczny nastrój, którego nie zepsuł nam nawet brak śniegu. W tym wyjątkowym dniu uczniowie mieli w swoim stroju coś czerwonego, czyli mikołajowego i cierpliwie czekali na pojawienie się tego niezwykłego gościa. Mikołaj dotarł do szkoły z koszem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie minęło bardzo szybko
i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Facebook i Instagram