Mikołajki MSU 2018

Mikołajki w naszej szkole

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Mikołajki. Każdy kto mógł, założył mikołajową czapkę lub reniferowe rogi. Od rana czekaliśmy na Mikołaja. Przybył, ale zanim wręczył nam prezenty, pytał, czy byliśmy grzeczni, umiemy liczyć, czytać, zgodnie się bawić. Towarzyszące Mikołajowi elfy cichutko szeptały, że wszystko widzą i słyszą - więc obiecaliśmy, że do 24 grudnia będziemy bardzo grzeczni! Wszyscy byliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Szkoda, że taki dzień w szkole jest tylko raz w roku!

Dzień marchewki

Pomarańczowo-marchewkowy dzień

29.11.18 w naszej szkole odbył się „ Dzień Marchewki”. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami, oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek. Na koniec odbyła się „marchewkowa” sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Najbardziej „pomarańczową” klasą okazała się klasa III b ,   „ marchewkową” II a. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

Czytaj więcej: Dzień marchewki

Dzień Dobrego Słowa

MSU włączył się w ogólnopolską akcję” Dzień Dobrego Słowa”. Polega on na tym, że w każdy 13 dzień miesiąca każdy uczeń naszej szkoły będzie pisał lub mówił dobre słowo.

13 XI 2018 uczniowie mieli specjalne zadanie. Na przygotowanych plakatach trzeba było napisać jak najwięcej dobrych słów o swoich koleżankach i kolegach. Efekt całodziennej pracy okazał się pozytywnym zaskoczeniem, a czasem ideałem, do którego dąży każdy z nas. Pamiętamy, aby każdego dnia starać się mówić pięknie, posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami – mówiąc o sobie, o innych i zwracając się do siebie nawzajem!

Czytaj więcej: Dzień Dobrego Słowa

Wybory do MSU 2018-2019

Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

8 X 2018 odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego.

W skład MSU weszli:

Maja Dworakowska –przewodnicząca

Bartosz Markiewicz- zastępca

Sandra Kolendo- członek.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach, zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Wybory do SU 2018-2019

Wybory na przewodniczącego SU

28 września 2018 roku w naszej szkole w godzinach od 11.30-11.50 i 12.35-12.50 odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego.

Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej.

W sumie oddano 154 głosy- w tym 5 nieważnych.

Komisja skrutacyjna w składzie:

1. Natalia Lewkowska
  2. Gabrysia Szałaj
  3. Agnieszka Monach
  4. Zosia Iwaniuk

po podliczeniu głosów ogłosiła, że przewodniczącą Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2018/2019 została Gabriela Żuk.