Spotkanie z Barbarą Mikulską

9 października 2018 r. uczniowie biorący udział w bibliotecznym projekcie czytelniczym mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Barbarą Mikulską w Centrum Edukacji Nauczycieli. Pisarka w bardzo zajmujący sposób opowiadała o swoich inspiracjach twórczych, życiu, miłości do zwierząt. Towarzyszyła jej Joanna Czarkowska, przedstawicielka Wydawnictwa Alegoria.

20181009 104710

Czytaj więcej: Spotkanie z Barbarą Mikulską

Konkurs czytlniczy 2018

Międzyszkolny konkurs czytelniczy

27 kwietnia 2018r. drużyna uczniów z kl. IIIa w składzie: Aleksandra Korniejew, Ignacy Leszczyński i Lilianna Skórak wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „Znam baśnie Hansa Christiana Andersena” organizowanym od kilku lat przez SP 34 w Białymstoku. Turniejowe zmagania przyniosły 4 miejsce, zapewniły doskonałą zabawę i atrakcyjne nagrody. Pozwoliły trzecioklasistom skonfrontować swoją wiedzę z rówieśnikami z innych szkół, a słodki poczęstunek sprzyjał integracji zespołów.

Czytaj więcej: Konkurs czytlniczy 2018

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?” - eliminacje szkolne

27 marca 2018r. W bibliotece szkolnej miały miejsce eliminacje do konkursu „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?”. W zmaganiach wzięło udział 19 uczniow klas trzecich. Została wyłoniona drużyna, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SP 34 w Białymstoku.

Oto laureaci:

I miejsce – Liliana Skorak z III a

II miejsce – Ignacy Leszczyński z III a

III miejsce - Aleksandra Korniejew z III a

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Urszula Korol-Nepelska

Iwona Kulasza

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników

W dniu 09.02.2018 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Urodziny Kopciuszka”, przygotowane specjalnie na tą okazje przez aktyw biblioteczny z klasy IVb.

Portret Biblioteki

biblioteka1

Kiedy masz wątpliwości, idź do biblioteki.

Joanne K. Rowling

Biblioteka szkolna mieści się w sali nr 106 na I piętrze. Mamy wydzielone miejsce na Multimedialne Centrum Informacji z trzema stanowiskami komputerowymi i czytelnię.

Wspomagamy nauczycieli w realizacji zadań dydaktyczno – wychowawczych. Udostępniamy księgozbiór wszystkim uczniom naszej szkoły, począwszy od oddziału przedszkolnego.

Godziny otwarcia biblioteki umożliwiają dostęp do zbiorów i informacji podczas zajęć lekcyjnych, przed i po ich zakończeniu.

Poniedziałek – Piątek 8.00 – 15.00

Prężnie pracuje aktyw biblioteczny. Organizujemy liczne konkursy, wystawy, imprezy biblioteczne. Bierzemy udział w zmaganiach międzyszkolnych i projektach czytelniczych.

Urszula Korol-Nepelska

Drzewka za makulaturę

W kwietniu 2017r. uczestnicy kół bibliotecznych wzięli po raz pierwszy udział w akcji organizowanej corocznie pod patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku pt. „Drzewko za makulaturę”. Inicjatywa ta ma na celu uświadomienie, jak wiele można zrobić dla środowiska dzięki segregacji odpadów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniliśmy zebraną wcześniej makulaturę (książki zaczytane i nieaktualne usunięte z księgozbioru) na sadzonki drzew: sosny, świerka i jarzębiny.

Za zgromadzone 175 kg makulatury otrzymaliśmy 35 sadzonek, które posadziliśmy w ogrodzie szkolnym. Postanowiliśmy w przyszłym roku wzbogacać dalej nasz ogród o kolejne drzewka, ponieważ dzięki takim działaniom budujemy zdrowe, zielone i zadbane środowisko naturalne.

Iwona Kulasza i Urszula Korol-Nepelska

Czytam wszędzie

CZYTAM WSZĘDZIE

Oto efekt kolejnych działań bibliotecznych! Uczennice: Wiktoria Kowalska, Natalia Lewkowska, Agnieszka Monach, Julia Staniszewska i Gabrysia Szałaj w sesji zdjeciowej „Czytam wszędzie”. Dziewczyny za swoja kreatywność zostały nagrodzone kubkami z hasłami promującymi czytelnictwo.

Czytaj więcej: Czytam wszędzie

Pasowanie na czytelników

Pasowanie uczniów klas I-ych na czytelników 6 i 7 grudnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Nauczyli się samodzielnie wybierać książki i je wypożyczać, poznali zasady korzystania ze zbiorów biblioteki.Uroczystość przygotowali członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Wystawili krótką inscenizację dotyczącą czytelnictwa pt. „Stan chorobowy”, a na zakończenie wręczyli dzieciom zakładki do książek.

Biblioteka szkolna zyskała nowych czytelników :)

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza