Legenda o Skarbniku

Legenda o Skarbniku” - zajęcia czytelnicze

W dniu dzisiejszym (6.12.2018r.) naszą szkołę odwiedziła p. Lucyna Lenart z SP 4. Dzieci z klasy III b i II a uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pt. „Legenda o Skarbniku”.

Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai. Poznały, dziś już trochę zapomniany, świat Śląska, kopalni, węgla i górników, którzy 4 grudnia mieli swoje święto, „Barbórkę”.

Spotkanie z Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

9 edycja projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami” już na finiszu. 15 listopada odbyło się ostatnie z cyklu spotkanie autorskie. Znana autorka zabawnych utworów dla dzieci, jednocześnie językoznawca, adiunkt w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Agnieszka Frączek, była gościem w naszej szkole. Ponad 160 uczniów z klas I – III szkół podstawowych nr: 20, 2, 4,16, 28 w Białymstoku wysłuchało czytanych wierszy oraz opowieści o inspiracjach w tworzeniu literatury dla dzieci. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Tradycyjnie był czas na pytania od publiczności i autografy. Klaudia Dolińska i Maja Dworakowska z III b w imieniu wszystkich dzieci podziękowały pisarce jej wierszem.

Dziękujemy p. Marzannie Sieniawskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji, uczennicom

z klasy VI b i VIII a zaangażowanym w obsługę gości oraz uczniom z III A PG odpowiedzialnym za nagłośnienie.

Organizatorzy: U. Korol – Nepelska, I. Kulasza

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza

wszystkich uczniów klas I-III SP na spotkanie autorskie

z Agnieszką Frączek,

które odędzie się w ramach projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami”

15 listopada ( czwartek ) o godz. 10.45 na sali gimnastycznej.

* Przed spotkaniem będzie można nabyć książki w cenie 16 – 22 zł.

* Autografy tylko na książkach lub specjalnie przygotowanych kartkach.

Koordynatorzy: Urszula Korol-Nepelska, Iwona Kulasza

Biblioteka dla Niepodległej

Już w październiku biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na holu I piętra zaprezentowana została wystawa

„Oni przynieśli nam wolność” przybliżająca sylwetki wielkich Polaków zasłużonych w walce

o niezależną ojczyznę.

Odbyły się też spotkania czytelnicze z uczniami klas 0 – III zapoznające najmłodszych

z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego w oparciu o książkę Wojciecha Widłaka pt. „Komendant wolnej Polski”. Wykorzystując teatrzyk Kamishibai przygotowałyśmy oprawę graficzną do czytanego tekstu, co było doskonałym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o trudnej historii Polski i wadze patriotyzmu.

Mamy nadzieję, że zdobyte w bibliotece informacje będą ważną bazą do świadomego uczestnictwa w obchodach Dnia Niepodległości.

Urszula Korol-Nepelska, Iwona Kulasza

Spotkanie z Barbarą Mikulską

9 października 2018 r. uczniowie biorący udział w bibliotecznym projekcie czytelniczym mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Barbarą Mikulską w Centrum Edukacji Nauczycieli. Pisarka w bardzo zajmujący sposób opowiadała o swoich inspiracjach twórczych, życiu, miłości do zwierząt. Towarzyszyła jej Joanna Czarkowska, przedstawicielka Wydawnictwa Alegoria.

20181009 104710

Czytaj więcej: Spotkanie z Barbarą Mikulską

Konkurs czytlniczy 2018

Międzyszkolny konkurs czytelniczy

27 kwietnia 2018r. drużyna uczniów z kl. IIIa w składzie: Aleksandra Korniejew, Ignacy Leszczyński i Lilianna Skórak wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „Znam baśnie Hansa Christiana Andersena” organizowanym od kilku lat przez SP 34 w Białymstoku. Turniejowe zmagania przyniosły 4 miejsce, zapewniły doskonałą zabawę i atrakcyjne nagrody. Pozwoliły trzecioklasistom skonfrontować swoją wiedzę z rówieśnikami z innych szkół, a słodki poczęstunek sprzyjał integracji zespołów.

Czytaj więcej: Konkurs czytlniczy 2018

Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?” - eliminacje szkolne

27 marca 2018r. W bibliotece szkolnej miały miejsce eliminacje do konkursu „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?”. W zmaganiach wzięło udział 19 uczniow klas trzecich. Została wyłoniona drużyna, która będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym organizowanym przez SP 34 w Białymstoku.

Oto laureaci:

I miejsce – Liliana Skorak z III a

II miejsce – Ignacy Leszczyński z III a

III miejsce - Aleksandra Korniejew z III a

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Urszula Korol-Nepelska

Iwona Kulasza

Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników

W dniu 09.02.2018 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Urodziny Kopciuszka”, przygotowane specjalnie na tą okazje przez aktyw biblioteczny z klasy IVb.