Koło Przyjaciół Biblioteki

Osoba prowadząca

IV a

Czwartek 8.00 – 8.45

( 1,3 i ew. 5 czwartek miesiąca)

3,17,31 X, 7,21 XI, 5,19 XII)

IV b

Piątek 8.00 – 8.45

( 2 i 4 piątek miesiąca)

11,25 X, 8,22XI, 13.XII

Va

Wtorek 8.00 – 8.45

( 2 i 4 wtorek miesiąca) –

8,22 X, 12,26 XI, 10 XII

Vb

Piątek 8.00 -8.45

( 1,3 i ew.5 piątek miesiąca)

4,18 X, 15,29 XI, 6,20 XII

VI a

Środa 8.45 – 9.30

VI b

Wtorek 13.40 -14.25

VII a

Środa 14.40 – 15.25

(1, 3 i ew. 5 środa miesiąca)

2,16,30 X, 6,20 XI, 4,18 XII

VII b

Środa 13.40 – 14.25

(2 i 4 środa miesiąca)

9,23 X, 13,27 XI, 11 XII

Namawianie na czytanie

Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnoszkolnym projekcie „Namawianie na czytanie przez książek reklamowanie”

Jeśli przeczytałeś ciekawą książkę wypożyczoną z biblioteki szkolnej i chcesz podzielić się swoimi wrażeniami z innymi:

• możesz ją zareklamować na lekcji przed swoją lub inną klasą
  • przygotować krótką recenzję, którą umieścimy na fb szkoły

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.

Punkty za aktywność gwarantowane!

8 BTCD podsumowanie

PODSUMOWANIE 8 BIAŁOSTOCKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

Już po raz ósmy nasza szkolna biblioteka aktywnie włączyła się do projektu czytelniczego.                                                                                                                 * Eksperymentalnie zainicjowane zostało czytanie bostońskie. Nauczyciele codziennie czytali swoim podopiecznym wybrane książki.

* 4 czerwca przedstawiciele klasy   5 a wzięli udział w uroczystej inauguracji 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

* Wyłoniona w etapie szkolnym drużyna w składzie Amelia Opolska i Karolina Aleksiejczuk z III a oraz Maciej Zalesko z III b zmierzyła się w turnieju organizowanym przez SP 34„Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?” zajmując III miejsce.

* Najbardziej spektakularne było zakończenie projektu 7 czerwca. Tego dnia cała niemal społeczność szkolna zamanifestowała ważność czytania biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w czytelniczo-literackiej grze terenowej prowadzonej przez ósmoklasistów. Były książkowe puzzle, „kot w worku”, bajkowa loteria i teatrzyk kamishibai. Zerówkowiczom i kl. 1 b pani Jolanta Bakier z CEN czytała fragmenty książki „Znam taki kraj, którego ty nie znasz”

To było wspaniałe święto czytania! Dziękujemy wszystkim nauczycielom za owocną współpracę.

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza

Pasowanie na czytelnika 2019

Pasowanie na czytelnika

21 lutego uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki. Choć pierwszaki korzystają z zasobów biblioteki od września, dzisiaj stały się pełnoprawnymi jej użytkownikami. „Moliki książkowe” z Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowały dla nich specjalne zajęcia z licznymi atrakcjami. Przedstawienie, piosenki i zagadki zapewniły dobrą zabawę. Z naszej oferty skorzystali również uczniowie klasy drugiej, dla których inscenizacja była doskonałym uzupełnieniem wczorajszego bloku tematycznego związanego z biblioteką.

U. Korol-Nepelska, I. Kulasza

Dzień kota

Dzień Kota w bibliotece

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Biblioteka szkolna wraz z SU postanowiły wspólnie uczcić to święto. Z tej okazji powstała wystawa kocich lektur oraz odbyły się zajęcia biblioteczne. Dzieci z klas młodszych obejrzały prezentację przygotowaną przez starszych kolegów, z której dowiedziały się wielu ciekawostek o czworonożnych indywidualistach. Były zagadki tematyczne i nauka rysowania kota.

Legenda o Skarbniku

Legenda o Skarbniku” - zajęcia czytelnicze

W dniu dzisiejszym (6.12.2018r.) naszą szkołę odwiedziła p. Lucyna Lenart z SP 4. Dzieci z klasy III b i II a uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pt. „Legenda o Skarbniku”.

Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści przedstawionej za pomocą teatrzyku kamishibai. Poznały, dziś już trochę zapomniany, świat Śląska, kopalni, węgla i górników, którzy 4 grudnia mieli swoje święto, „Barbórkę”.

Spotkanie z Agnieszką Frączek

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

9 edycja projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami” już na finiszu. 15 listopada odbyło się ostatnie z cyklu spotkanie autorskie. Znana autorka zabawnych utworów dla dzieci, jednocześnie językoznawca, adiunkt w Instytucie Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Agnieszka Frączek, była gościem w naszej szkole. Ponad 160 uczniów z klas I – III szkół podstawowych nr: 20, 2, 4,16, 28 w Białymstoku wysłuchało czytanych wierszy oraz opowieści o inspiracjach w tworzeniu literatury dla dzieci. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Tradycyjnie był czas na pytania od publiczności i autografy. Klaudia Dolińska i Maja Dworakowska z III b w imieniu wszystkich dzieci podziękowały pisarce jej wierszem.

Dziękujemy p. Marzannie Sieniawskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji, uczennicom

z klasy VI b i VIII a zaangażowanym w obsługę gości oraz uczniom z III A PG odpowiedzialnym za nagłośnienie.

Organizatorzy: U. Korol – Nepelska, I. Kulasza

Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza