10 edycja Podlaskich Spotkań z Pisarzami IX – XI 2019

Od września 2019 r. ruszyła kolejna edycja projektu autorstwa białostockiego oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, realizowanego w partnerstwie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Nasza szkoła po raz drugi aktywnie włączyła się w realizację projektu organizując etap wojewódzki konkursu plastycznego „Ilustracja do wybranej książki Katarzyny Janowicz-Timofiejew” oraz spotkanie z autorką książek dla dzieci.

Nasi uczniowie wzięli udział w niemal wszystkich proponowanych działaniach, tj.:

• w konkursach czytelniczych „Czy znasz twórczość Zuzanny Orlińskiej/Agnieszki Tyszki?” na szczeblu szkolnym i wojewódzkim;

• w konkursie plastycznym dla klas I-III;

• w spotkaniach autorskich z:

- Zuzanną Orlińską – 17.IX. w SP 4

- Agnieszką Tyszką – 15.X. w CEN

- Katarzyną Janowicz-Timofiejew – 23.X. w SP 20

Podsumowanie projektu odbyło się podczas konferencji w CEN 27 listopada 2019 r.

Szczegółowe informacje były publikowane na bieżąco na fb szkoły.

Koordynatorzy projektu w szkole:

Klasowe projekty czytelnicze

18 listopada odbyło się podsumowanie klasowych projektów czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkie klasy miały możliwość pokazania efektów swojej pracy. Dodatkowo dla najmłodszych zaprezentowali się uczniowie klas szóstych z Koła Przyjaciół Biblioteki w scenkach kabaretowych "Kopciuszek" i "Rezerwat śledzi".

Spotkanie autorskie z Katarzyną Janowicz - Timofiejew

Za nami kolejne spotkanie autorskie w naszej szkole. W tym roku, 23 października, w ramach 10 edycji projektu „Podlaskie Spotkania z Pisarzami,” odwiedziła nas Katarzyna Janowicz – Timofiejew, białostocka autorka książek dla dzieci

Wydarzenie było skierowane do klas pierwszych i drugich, gościliśmy też uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku. Literacka przygoda dla najmłodszych przebiegła w miłej atmosferze. Tradycyjnie był czas na pytania od publiczności i autografy. Na pamiątkę otrzymaliśmy od autorki książki wraz z dedykacją dla wszystkich uczniów SP20.

Pani Katarzyna rozstrzygnęła nasz szkolny konkurs i wybrała 3 najładniejsze prace, będące ilustracją do jej książek, które będą reprezentować naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

Autorami tych prac są:

Wiktoria Citko z klasy III a,

Magdalena Michaluk z kl II b,

Borys Rutkowski z klasy II a.

Gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszym etapie konkursu.

Organizatorzy:

Koło Przyjaciół Biblioteki

Osoba prowadząca

IV a

Czwartek 8.00 – 8.45

( 1,3 i ew. 5 czwartek miesiąca)

3,17,31 X, 7,21 XI, 5,19 XII)

IV b

Piątek 8.00 – 8.45

( 2 i 4 piątek miesiąca)

11,25 X, 8,22XI, 13.XII

Va

Wtorek 8.00 – 8.45

( 2 i 4 wtorek miesiąca) –

8,22 X, 12,26 XI, 10 XII

Vb

Piątek 8.00 -8.45

( 1,3 i ew.5 piątek miesiąca)

4,18 X, 15,29 XI, 6,20 XII

VI a

Środa 8.45 – 9.30

VI b

Wtorek 13.40 -14.25

VII a

Środa 14.40 – 15.25

(1, 3 i ew. 5 środa miesiąca)

2,16,30 X, 6,20 XI, 4,18 XII

VII b

Środa 13.40 – 14.25

(2 i 4 środa miesiąca)

9,23 X, 13,27 XI, 11 XII

Spotkania z pisarzami 2019

47041psplogo 5 630x376

Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie

z Katarzyną Janowicz-Timofiejew,

które odbędzie się 23.10. (środa) o godz.9.50

w s.5 lub na sali gimnastycznej.

Wydarzenie adresowane jest do uczniów klas pierwszych i drugich.

Będzie możliwość zakupu książeczek w cenie do 10 zł i otrzymania autografu.

Namawianie na czytanie

Zapraszamy uczniów do udziału w ogólnoszkolnym projekcie „Namawianie na czytanie przez książek reklamowanie”

Jeśli przeczytałeś ciekawą książkę wypożyczoną z biblioteki szkolnej i chcesz podzielić się swoimi wrażeniami z innymi:

• możesz ją zareklamować na lekcji przed swoją lub inną klasą
  • przygotować krótką recenzję, którą umieścimy na fb szkoły

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.

Punkty za aktywność gwarantowane!

8 BTCD podsumowanie

PODSUMOWANIE 8 BIAŁOSTOCKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

Już po raz ósmy nasza szkolna biblioteka aktywnie włączyła się do projektu czytelniczego.                                                                                                                 * Eksperymentalnie zainicjowane zostało czytanie bostońskie. Nauczyciele codziennie czytali swoim podopiecznym wybrane książki.

* 4 czerwca przedstawiciele klasy   5 a wzięli udział w uroczystej inauguracji 8 Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

* Wyłoniona w etapie szkolnym drużyna w składzie Amelia Opolska i Karolina Aleksiejczuk z III a oraz Maciej Zalesko z III b zmierzyła się w turnieju organizowanym przez SP 34„Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?” zajmując III miejsce.

* Najbardziej spektakularne było zakończenie projektu 7 czerwca. Tego dnia cała niemal społeczność szkolna zamanifestowała ważność czytania biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w czytelniczo-literackiej grze terenowej prowadzonej przez ósmoklasistów. Były książkowe puzzle, „kot w worku”, bajkowa loteria i teatrzyk kamishibai. Zerówkowiczom i kl. 1 b pani Jolanta Bakier z CEN czytała fragmenty książki „Znam taki kraj, którego ty nie znasz”

To było wspaniałe święto czytania! Dziękujemy wszystkim nauczycielom za owocną współpracę.

Facebook i Instagram

8btcd rdza logo