Cyfrowobezpieczni

CYFROWOBEZPIECZNI

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła włącza się w realizację projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, organizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” – na zlecenie i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Celem projektu jest skuteczna odpowiedź na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Do 30 kwietnia 2018 będziemy uczestniczyć też w konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni. Weźmiemy udział w szeregu działań związanych z promowaniem zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych pośród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Wszystkie działania podejmowane przez nas w ramach konkursu będziemy publikować na stronie cyfrowobezpieczni.pl poprzez System Dokumentacji Aktywności Szkoły. Więcej informacji na temat konkursu, podejmowanych przez nas działań oraz projektu znajduje się na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl.