Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA – rozpoczynamy realizację

         Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała duże dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach 3 Priorytetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Planujemy zakup książek atrakcyjnych dla małego i młodego odbiorcy.      

       Zwracamy się z gorącą prośbą do Rodziców o włączenie się do tworzenia listy zakupów i przesłanie swoich propozycji na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                                         Koordynatorzy projektu:

                                                                           Urszula Korol-Nepelska i Iwona Kulasza

Pobyt w Anglii

W dniach 9.04 - 13.04 nauczyciel naszej szkoły pan Gracjan Konstantynowicz uczestniczył w kursie języka angielskiego w Oxford School of English w ramach Międzynarodowego Projektu Erasmus +. Po wcześniejszych wyjazdach nauczycieli na Maltę i do Niemiec tym razem państwem do realizacji projektu była Wlk. Brytania. Miasto, gdzie miał odbyć się kurs, wybierał sam uczestnik. Ciekawych miejsc na Wyspach Brytyjskich nie brakuje, ale te związane z nauką wskazały wybór miasta Oxford – kolebki edukacji, collegów i słynnego uniwersytetu. Za pomocą internetu wraz z koordynatorem panią Małgorzata Popko została wybrana najlepsza z możliwych szkoła językowa. Znajdująca się w centrum miasta wśród wielu muzeów i innych zabytków.

Czytaj więcej: Pobyt w Anglii

Śniadanie daje moc 2018

Śniadanie Daje Moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Wiedzą o tym uczniowie klasy Ia i ich rodzice, dlatego więc postanowili wziąć udział w Dniu Zdrowego Śniadania. Zdrowe śniadanie poprzedzały zajęcia, na których dzieci poznały piramidę żywieniową i zasady zdrowego żywienia. Na zajęciach plastycznych wykonały prace „Mój zdrowy talerz”, na którym wyklejały ulubione, ale zdrowe przekąski i produkty. Zdrowe potrawy na szkolny stół przygotowali rodzice. Były kanapki, koreczki, soki, sałatki, twarożki, koktajle, galaretki…, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane. Dzieci z apetytem pochłaniały kolejne potrawy. Dzięki udziałowi w tej akcji, uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego żywienia, nakrywania do stołu i stosownego zachowania się podczas posiłków, rodzice zaś wykazali się dużym zaangażowaniem i współdziałaniem.

Galeria zdjęć

Opracowała: Joanna Jemielianiuk

Bezpieczeństwo Cyfrowe

CYFROWOBEZPIECZNI

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła włącza się w realizację projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, organizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” – na zlecenie i we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Celem projektu jest skuteczna odpowiedź na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

Do 30 kwietnia 2018 będziemy uczestniczyć też w konkursie Jesteśmy Cyfrowobezpieczni. Weźmiemy udział w szeregu działań związanych z promowaniem zasad bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych pośród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Wszystkie działania podejmowane przez nas w ramach konkursu będziemy publikować na stronie cyfrowobezpieczni.pl poprzez System Dokumentacji Aktywności Szkoły. Więcej informacji na temat konkursu, podejmowanych przez nas działań oraz projektu znajduje się na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl.

Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego

           W dniu 2 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 20 w Białymstoku, 15-559 Białystok, Leśna 30 odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Dzień rozpoczął się od spotkania Edukatora z dyrektorem Szkoły, podczas którego Edukator przedstawił ofertę wsparcia zadania publicznego oferowanego dla dyrekcji, nauczycieli, nauczycielek, uczniów, uczennic i rodziców uczniów szkoły oraz zaprosił szkołę do udziału i systemowej realizacji działań w organizowanym przez Stowarzyszenie w ramach zadania publicznego konkursie dla szkół pt. „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!” i innych, planowanych w danym roku szkolnym wydarzeniach.

Następnie odbyło się spotkanie Edukatora z uczniami, uczennicami, nauczycielami i nauczycielkami Szkoły, w ramach tzw. „apelu”, podczas którego Edukator zaprezentował otrzymany od Stowarzyszenia film nt. cyberzagrożeń przeznaczony dla uczniów i uczennic, przedstawił podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa wśród uczniów i uczennic oraz informacje o miejscach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń oraz zaprezentował główne założenia i cele projektu a także organizowany przez Stowarzyszenie konkurs dla Szkół pt. „Jesteśmy cyfrowobezpieczni!”.

W dalszej kolejności odbyły się trzy warsztaty, przeprowadzone podczas lekcji w 3 różnych klasach szkoły, z udziałem uczniów i uczennic klasy i 1 nauczyciela na każdym warsztacie, zrealizowanych wg. programu określonego w umowie oraz potrzeb szkoły. Podczas każdego warsztatu przeprowadzono quizy sprawdzające wiedzę uczniów i uczennic nt. cyberzagrożeń w formie gry oraz prezentację nt. cyberzagrożeń.

Na koniec Edukator spotkał się z dyrekcją Szkoły, nauczycielami i innymi pracownikami Szkoły, w trakcie specjalnego wydarzenia z okazji SDBC, podczas którego Edukator przedstawił tematykę cyberzagrożeń występującą wśród uczniów i uczennic oraz sposoby ich zapobiegania, zaprezentował  przygotowany na ten dzień przez realizatora projektu, Stowarzyszenie Miasta w Internecie, film nt. cyberzagrożeń przeznaczonego dla rodziców, przedstawił uczestnikom spotkania scenariusze spotkania nauczyciela z rodzicami wraz z prezentacją oraz broszury przeznaczonej dla rodziców, otrzymanych od Stowarzyszenia, dotyczących cyberbezpieczeństwa uczniów i uczennic. Edukator przeprowadził również instruktaż dla nauczycieli w zakresie przeprowadzenia części „wywiadówki” na temat cyberzagrożeń uczniów i ważnej roli rodziców w ochronie dzieci przed nimi. W ramach projektu przekazano otrzymane od Stowarzyszenia MwI broszury nt. cyberbezpieczeństwa adresowanych dla rodziców, w liczbie 100 egz. dla każdej ze szkół oraz broszury dla nauczycieli w liczbie 10 egz., jak również plakaty promujące działania w zakresie cybezrbezpieczeństwa.

Galeria zdjęć

 

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci