Szkolenie na Malcie

SZKOLENIE NA MALCIE

„Każdy, kto przestaje się uczyć, jest stary,

czy to w wieku dwudziestu, czy osiemdziesięciu lat.

Każdy, kto kontynuuje naukę, pozostaje młody."

Henry Ford

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu pt. „W naszym kalejdoskopie” w programie Erasmus+ w październiku 2017 roku p. Małgorzata Popko uczestniczyła w tygodniowym szkoleniu „Language Fun and Games: Primary School Language Teaching” w Executive Training Institute na Malcie.

Ten interaktywny, praktyczny kurs obejmował szeroki zakres interesujących zajęć dla młodych uczniów. Metody i techniki przedstawione na nim przekształcą klasę w dynamiczne i ekscytujące środowisko nauki. Wszystkie sesje były praktyczne oraz koncentrowały się na multimediach i technologii do celów dydaktycznych. Zdobyta wiedza przekłada się na systematyczne wdrażanie na lekcjach ciekawych metod pracy, nietuzinkowych pomysłów na utrwalenie konstrukcji w języku angielskim przez uczniów. Nabyte umiejętności wpłynęły bez wątpienia na podniesienie efektywności zajęć, a także rozwinięcie umiejętności organizacyjnych oraz motywacji uczniów do nauki.

Szkoła ETI, jak i prowadząca zajęcia trenerka wykazały się olbrzymim profesjonalizmem. Oprócz samego szkolenia organizacja zapewniła też zwiedzanie stolicy Malty – Valetty, najstarszych na świecie świątyń megalitycznych czy wioski rybackiej Marsaxlokk.

Malta, jako była kolonia brytyjska, jest doskonałym miejscem na szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego. Oprócz kursu metodycznego mogłam też poprawić swoją płynność językową, poszerzyć słownictwo, wzmocnić umiejętności językowe. Czas wolny natomiast poświęcałam na zwiedzanie tej cudownej wyspy o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym.

Małgorzata Popko