Pobyt w Regensburgu

„W naszym kalejdoskopie” – pobyt w Regensburgu

W ramach realizacji programu „ERASMUS+” kol. Barbara Ziembińska i E. Dziemiańczuk uczestniczyły w kursie języka niemieckiego w Regensburgu – Niemcy, Bawaria.

Lekcje oparto na ćwiczeniu i doskonaleniu umiejętności językowych z wykorzystaniem słownictwa z życia codziennego. Zajęcia prowadzono w wielonarodowej grupie. Słuchacze pochodzili z Korei, Czech, Hiszpanii, Sardynii, Włoch, Brazylii i Polski.

Kurs pozwolił nam udoskonalić umiejętności językowe w swobodnej komunikacji oraz poszerzyć wiedzę na temat kultury krajów niemieckojęzycznych.

Oprócz zajęć programowych nauczyciele ze Szkoły Językowej „Horizonte” urozmaicili nam pobyt wycieczką po urokliwym starym mieście nad brzegiem pięknego, modrego Dunaju. Integrowaliśmy się przy wspólnym przygotowaniu regionalnej bawarskiej potrawy. Były to lane kluski z sosem cebulowo – pieczarkowym i sałatką z ogórków. Spędziłyśmy miły wieczór przy kolacyjnym stole.

Pobyt w Regensburgu dał możliwość zobaczenia pięknego regionu Niemiec, poznania ciekawych ludzi oraz doskonalenia umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim.

Elżbieta Dziemiańczuk

p. Basia podczas zajęć