Forum Szkół

XVIII Białostockie Forum Szkół

27 kwietnia 2017 roku w Pałacyku Ślubów zastępca prezydenta Białegostoku – Rafał Rudnicki spotkał się z młodzieżą szkół gimnazjalnych, by podsumować projekt – „Szkolne Debaty Samorządowe 2017” w ramach XVIII edycji Białostockiego Forum Szkół pod hasłem: „Odważnie w przyszłość”.

W ramach projektu przedstawicielki naszej szkoły Kamila Wysocka i Zuzanna Siemiątkowska uczestniczyły w warsztatach (marzec – kwiecień 2017) dotyczących wystąpień publicznych, emisji głosu, dykcji i komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy nabywali również umiejętności właściwego przygotowania się do wystąpień, umiejętności prezentowania i argumentacji własnego stanowiska, poznali mechanizmy przygotowywania i  organizowania dobrych debat publicznych.

Szkolne Debaty Samorządowe szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych koordynowała i  jednocześnie prowadziła warsztaty Urszula Chomik-Kraszewska – nauczyciel XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rtm. Witolda Pileckiego w Białymstoku.

Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności na zorganizowanej w projekcie debacie publicznej, która odbyła się 26 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 w Publicznym Gimnazjum Nr 8, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej w  Białymstoku; temat debaty: „Czy Białystok jest miejscem przyszłości młodych ludzi?”.