ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku przypada 226. rocznica  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to druga na świecie, a pierwsza w Europie ustawa zasadnicza uchwalona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki mieszkańców, państwa oraz zasady organizacji jego władz.

Aby upamiętnić to ważne w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenie, uczniowie klasy IVB przygotowali montaż słowno – muzyczny. Przypomniano okoliczności uchwalenia konstytucji, nie zabrakło też wierszy oraz pieśni patriotycznych, których słuchano z ogromną uwagą.

Uroczystość stała się piękną lekcją historii i patriotyzmu, świadectwem, że potrafimy z niezwykłym szacunkiem czcić i pielęgnować naszą tożsamość.

Kopia SAM 9075

Kopia SAM 9080