W gospodarstwie rolnym

3 czerwca dzieci z klasy I b udały się do Technikum Rolniczego w Dojlidach, aby obejrzeć szkolne, gospodarstwo rolne. Mimo, iż od naszej szkoły dzieli je niewielka odległość, to poczuliśmy się tak, jakbyśmy były na prawdziwej wsi. Zobaczyliśmy różne maszyny rolne i dowiedzieliśmy się do czego służą. Przez chwilę każdy z nas mógł poczuć się prawdziwym rolnikiem, siedząc za kierownicą wspaniałego traktora i trąbiąc ile dusza zapragnie. Jednak najbardziej zainteresowały nas zwierzęta hodowlane: wielkie maciory z milutkimi prosiaczkami, krowy, kozy i kurczaczki. Jednak prawdziwą furorę zrobiła klacz z jej maleństwem- czyli całkiem sporych rozmiarów źrebakiem. Odwiedziliśmy też szklarnię, gdzie podziwialiśmy rozsady warzyw i przepiękne kwiaty. Zmęczeni odpoczęliśmy w drewnianej altance, a nasz przewodnik w nagrodę za dobre zachowanie, poczęstował nas cukierkami.

Opracowała: J. Jemielianiuk