W gospodarstwie rolnym

W gospodarstwie rolnym

3 czerwca dzieci z klasy I b udały się do Technikum Rolniczego w Dojlidach, aby obejrzeć szkolne, gospodarstwo rolne. Mimo, iż od naszej szkoły dzieli je niewielka odległość, to poczuliśmy się tak, jakbyśmy były na prawdziwej wsi. Zobaczyliśmy różne maszyny rolne i dowiedzieliśmy się do czego służą. Przez chwilę każdy z nas mógł poczuć się prawdziwym rolnikiem, siedząc za kierownicą wspaniałego traktora i trąbiąc ile dusza zapragnie. Jednak najbardziej zainteresowały nas zwierzęta hodowlane: wielkie maciory z milutkimi prosiaczkami, krowy, kozy i kurczaczki. Jednak prawdziwą furorę zrobiła klacz z jej maleństwem- czyli całkiem sporych rozmiarów źrebakiem. Odwiedziliśmy też szklarnię, gdzie podziwialiśmy rozsady warzyw i przepiękne kwiaty. Zmęczeni odpoczęliśmy w drewnianej altance, a nasz przewodnik w nagrodę za dobre zachowanie, poczęstował nas cukierkami.

Galeria zdjęć

Opracowała: J. Jemielianiuk

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci