Wycieczka do Augustowa

8 czerwca uczniowie  z klasy IV a i IV b wybrali się na wycieczkę do Augustowa. Głównym punktem programu było pływanie gondolami. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od pływania po Kanale Augustowskim, rzece Nettcie, jeziorze Necko i Rospuda. Dzieci poznały zasadę działania śluzy wodnej zbudowanej na kanale Augustowskim. Pływanie na gondolach umilały nam opowieści naszego pana  Kapitana. Płynęliśmy również najkrótszą, żeglowną rzeką w Europie - Klonownicą. Liczy ona jedynie 800 metrów długości i z tego względu jest wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Dalszą część naszej wycieczki spędziliśmy na obozowisku „Goła Zośka”. Było mnóstwo zabaw integracyjnych i oczywiście ognisko z kiełbaskami. Pogoda nam dopisała w związku z czym mogliśmy w ramach ochłody pochlapać się w jeziorze. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

Katarzyna Niedzielska

Elżbieta Sienkiewicz