Konkurs piosenki angielskiej

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

„I CAN SING”

2 czerwca 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „I CAN SING” dla klas I-III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim wybranej piosenki. Jego celem było: kształcenie wymowy oraz wzbudzanie zainteresowania nauką języka angielskiego, propagowanie śpiewu, jako formy wyrażania siebie, rozwijanie słownictwa oraz zintegrowanie środowiska uczniów.

Po wysłuchaniu uczestników jury zdecydowało przyznać dwa pierwsze miejsca, dwa wyróżnienia oraz jedną nagrodę publiczności:

I miejsce – Kacper Antonowicz kl. I c  „I’m a little snowman” (repertuar piosenki dziecięcej)

I miejsce – Karolina Rogowska kl. II b „Another brick in the wall” (repertuar piosenki rozrywkowej)

Wyróżnienia:

- Paweł Zapora kl. I b „The wheels on the bus”

- Alicja Zimnoch, Julia Iwaniuk kl. III a „Thank you very much”

Nagroda publiczności:

- Aleksandra Grygoruk, Sylwia Staniszewska, Magdalena Żdanuk „Mamma mia”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występ a zwycięzcom gratulujemy!

Małgorzata Popko