Wycieczka do Białowieży

bialowieza

Spotkanie z żubrem

3 czerwca dzieci z klasy III a i III b były na wycieczce w Białowieży. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Przyrodniczo – Leśnego. Z wysokości 4 piętra, z wieży widokowej, mogliśmy podziwić panoramę parku. Następnie przeszliśmy szlakiem dydaktycznym przez fragment Puszczy Białowieskiej. Odbyliśmy też spacer po Rezerwacie Pokazowym Żubrów i Tarpanów, gdzie podziwialiśmy przeróżne zwierzęta. Po przepysznym obiedzie mieliśmy okazję przejechać się Białowieskim Expressem i usłyszeć wiele ciekawostek na temat Białowieży i okolic. Na zakończenie kupiliśmy pamiątki i zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Opracowały: p. Aneta Bogusz i p. Iwona Stankiewicz