Radio Akadera i Politechnika Białostocka

XVI Festiwal Nauki i Sztuki – zwiedzanie radia Akadera i biblioteki Politechniki

25 maja dzieci z klasy I A i I B odwiedziły studenckie radio Akadera. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie profesjonalnego radia, poznać proces powstawania audycji, wywiadów i reportaży. Mogły też spróbować swych sił jako dziennikarze radiowi i przeprowadzić wywiad ze „znaną osobą”. To była bardzo fajna zabawa, jednak przekonaliśmy się, że nie każdy nadaje się do pracy w radiu. Nie mniej jednak znaleźli się wśród nas uczniowie, którzy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i w nagrodę pani redaktor przeprowadziła z nimi wywiad na żywo.

Potem udaliśmy się do biblioteki. Zachwyciła nas swoim ogromem i nowoczesnością. Widzieliśmy różne działy biblioteki, odwiedziliśmy też dział przeznaczony dla dzieci. W czytelni mogliśmy obserwować studentów pilnie pracujących przy pomocy komputerów. Staraliśmy się zachowywać cicho, żeby nikomu nie przeszkadzać. W nagrodę dostaliśmy notesy, zakładki i cukierki. Wyczerpani nadmiarem emocji, odpoczęliśmy w przytulnych fotelach i na kolorowych pufach, podziwiając z okna teren kampusu. Kto wie- może za kilkanaście lat będzie to nasza uczelnia.

Opracowała J. Jemielianiuk