Szlakiem Rękodzieła

Szlakiem rękodzieła ludowego

23 maja dzieci z klas pierwszych udały się w podróż naszych pradziadków i ich codziennej pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pracownie rzemieślników i ich pokazy. Naszą przygodę z tradycyjnym rzemiosłem zaczęliśmy od zwiedzania pracowni kowala w Czarnej Wsi Kościelnej. Obejrzeliśmy wyposażenie kuźni, przedmioty użytkowe i ozdoby wykute z metalu. Pan Mieczysław Hulewicz zademonstrował nam swoją pracę i już wiemy, dlaczego mówi się „kuj żelazo póki gorące”. Kolejnym punktem wycieczki była pracownia garncarska pana J. Kudrewicza. Zobaczyliśmy jak na kole garncarskim powstają różnorodne naczynia: dzbanki, misy, wazony. Następnie wyruszyliśmy do wsi Zamczysk specjalizującej się w wyrobach drewnianych łyżek i naczyń kuchennych. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Wasilówka, w której mieści się pracownia tkactwa dwuosnowego. Obejrzeliśmy dawne krosna i uczestniczyliśmy w procesie tkania dywanu. W każdej zwiedzanej pracowni dokonaliśmy drobnych zakupów przywożąc naszym bliskim pamiątki z wycieczki: wazoniki, gliniane ptaszki, podkowy na szczęście, serwetki i tkane zakładki do książek.

Galeria zdjęć

Opracowała J. Jemielianiuk

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci