Lekcja ornitologiczna

LEKCJA ORNITOLOGICZNA W 1 PG

Uczniowie klasy 1 PG uczestniczyli w nietypowej lekcji – edukacji o ptakach, a dokładniej o sowach.

Pan Adam Zbyryt z Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przybliżył uczniom podstawowe informacje o sowach: ich występowanie, wygląd czy sposób zachowania. Prelegent przekazał wiele ciekawostek na temat tych niezwykłych, skrytych i wciąż mało poznanych ptaków. Szczególną uwagę zwrócił na te sowy, które można spotkać na obszarze Podlasia: włochatkę, sóweczkę i puchacza oraz na sowy przebywające w pobliżu zabudowań, takie jak płomykówkę. Interesujące i budzące wiele emocji okazały się zwłaszcza odgłosy wydawane przez te ptaki, które nie zawsze maja wiele wspólnego z tzw. „pohukiwaniem” i czasem mogą spowodować gęsią skórkę.

Sowa to symbol mądrości od czasów starożytnej Grecji. Duża głowa, oczy zwrócone do przodu oraz szlara stwarzają wrażenie „twarzy”. Przypomina to wizerunek ludzkiego, „mądrego” oblicza. Pan Zbyryt jednak rozwiał ten mit, a prawda jest taka, że sowy nie wyróżniają się jakąś szczególną inteligencją czy zręcznością spośród innych ptaków.

Lekcja bardzo się uczniom podobała i na pewno stała się pierwszym z kolejnych spotkań czy wyjść ornitologicznych.

 

 

20160413 123540

 

 

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci