Z wizytą w Jednostce Straży Pożarnej

21 kwietnia 2016 roku dzieci z klasy III a i III b zwiedzały Jednostkę Straży Pożarnej w Łapach. Strażacy pokazali nam w jaki sposób dawniej gaszono pożary, jak szybko zjechać po rurze, gdy w nocy jest wezwanie do pożaru, z czego składa się strój strażaka. Zobaczyliśmy też pokoje, w których strażacy śpią i kuchnię, w której przygotowują posiłki lub Wigilię. Dzieci miały dużo radości podczas lania wody z węża strażackiego. Największe jednak zainteresowanie wzbudziła dymowa komora. Podczas naszej wycieczki nie zabrakło gier i konkursów przygotowanych przez gospodarzy obiektu. Na zakończenie zjedliśmy kiełbaski z grilla. Piękne zdjęcia mamy dzięki uprzejmości p. Anety Lewkowskiej – mamy Michałka i p. Elżbiety Zalesko – mamy Wojtusia. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.

Opracowały: p. Aneta Bogusz

p. Iwona Stankiewicz