Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej jest świętem przyjaźni obchodzonym w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave Baden-Powell. Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych.

Wybór daty padł na dzień 22 lutego – rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

     W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. Dla niektórych środowisk harcerskich Dzień Myśli Braterskiej jest okazją do zbiórki pieniędzy, często na cel charytatywny.

W naszej szkole z okazji Dnia Myśli Braterskiej odbyła się nietypowa lekcja przeprowadzona przez druha Mateusza Łukszę z 72 BDH Konar, ucznia klasy IV B.  Mateusz opowiedział swoim kolegom i koleżankom o swojej przygodzie z harcerstwem, przygotował wiele gier i zabaw integrujących. Dzięki Mateuszowi, uczniowie klasy IV b   mogli zobaczyć co wchodzi w skład munduru harcerskiego oraz poznać zasady panujące w harcerstwie. Lekcja odbyła się w schronie 72 BDH Konar który mieści się w naszej szkole. Dzięki ciekawej lekcji, kilkoro uczniów postanowiło wybrać się na najbliższą zbiórkę zastępu druha Mateusza.

Galeria zdjęć

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci