Zdrowe śniadanie w Ib

Zdrowe śniadanie w I b

Dnia 12 lutego  w ramach programu „Śniadanie daje moc” pod kierunkiem naszej wychowawczyni zorganizowaliśmy akcję pod hasłem – ZDROWE ŚNIADANIE. Na wcześniejszych zajęciach  dowiedzieliśmy  się, że dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i zabawy przez cały dzień. Gazetka szkolna przygotowana na korytarzu szkolnym przekazała nam ważne wiadomości z zakresu 12 zasad zdrowego odżywiania.

Uzbrojeni w niezbędną wiedzę i potrzebne produkty, mogliśmy zabrać się do pracy- ale-stop „ myj ręce zawsze przed jedzeniem”. Na szczęście nasza pani przypomniała nam o tej ważnej zasadzie, więc przed przystąpieniem do pracy dokładnie umyliśmy ręce. Potem z zapałem smarowaliśmy kromki chleba, fantazyjnie układaliśmy na nich wędlinę i ser. Całość dopełniały kolorowe i zdrowe warzywa. Tak przygotowane kanapki zjedliśmy z wielkim smakiem. Nie ma to jak własnoręcznie przygotowany posiłek- byliśmy z siebie bardzo dumni.