Kultura tatarska

19 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami kultury tatarskiej. Zaproszeni goście przybliżyli uczniom szkoły podstawowej tradycje, zwyczaje i religię islamu. Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy "BUŃCZUK" zaprezentował pieśni i tańce zarówno solowe jak i grupowe, które wywarły duże wrażenie artystyczne na dzieciach. Na koniec pokazu zaproszeni uczniowie z widowni mogli wziąć udział we wspólnym tańcu integrującym kulturę polską z kulturą tatarską. Obserwatorzy mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej historii Tatarów na ziemiach naszego regionu. Później odbył się konkurs dotyczący kultury tatarskiej z nagrodami. Zorganizowane spotkanie wpisało się w realizację programu wychowawczego w zakresie kształtowania postaw społecznych naszych uczniów dotyczących tolerancji.