Jasełka w Ib

jasełka2015

Boże Narodzenie to cudowny czas

Wszyscy już czekają na choinki blask

Na jej świeży zapach i kolorów moc

Na pierwszą gwiazdkę

I tę cudowną wigilijną moc

Dzieci z klasy I B postanowiły zaprosić swoich rodziców na spotkanie opłatkowe i Jasełka, aby w ten sposób wprowadzić wszystkich w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i choć na chwilę oderwać dorosłych od przedświątecznej gonitwy. Z wielkim zapałem przygotowywały przedstawienie Jasełkowe, aby jak najlepiej wypaść przed gośćmi. W piątkowy wieczór do naszej klasy zawitała Święta Rodzina. Towarzyszyły jej chóry anielskie, pastuszkowie jako pierwsi powitali Boże Dzieciątko. Z zamorskich krajów przybyli trzej królowie przywożąc swoje dary. Rodzice nie szczędzili braw swoim pociechom, a niejedna mama ocierała łzę wzruszenia. Dzieląc się opłatkiem, życzyliśmy sobie nawzajem wszystkiego najlepszego, a potem wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Chętne rodziny mogły popisać się przed publicznością prezentując kolędy w wersji karaoke. Potem wspólnie robiliśmy ozdoby choinkowe, którymi ozdobiliśmy naszą klasę. Nie zabrakło też poczęstunku, który wzmocnił nas po tak intensywnym przeżywaniu „Świątecznych Chwil”.

Opracowanie: J.Jemielianiuk