Dzień Życzliwości

Bądźmy dla siebie życzliwi!

W dzisiejszych czasach ludzie żyją w pędzie. Wiecznie się gdzieś spieszą, są ciągle zmęczeni. Zapominają o uśmiechu, dobrym słowie, przyjaznym spojrzeniu na drugiego człowieka. Z okazji Dnia Życzliwości postanowiliśmy zachęcić uczniów naszej szkoły do tego, aby okazali sobie odrobinę ciepła, zapominając na chwilę o wszystkich zmartwieniach.

W poniedziałek 23 listopada witaliśmy w drzwiach wszystkich wchodzących do szkoły, wręczając im uśmiechnięta buźkę, życząc miłego dnia! Na pierwszym piętrze zawisła Tablica Życzliwości, gdzie każdy mógł zostawić miłą karteczkę dla konkretnej osoby lub po prostu życzliwe słowa skierowane dla wszystkich. Rozdawaliśmy też cukierki. Liczba osób, które chciały zostawić coś od siebie na Tablicy Życzliwości, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!

Aby uczcić ten dzień, prosiliśmy klasy o ubranie się na kolorowo. Zwyciężyła klasa III B SP 20 – prawie wszystkie dzieci miały tego dnia niebieski strój!

Musimy przyznać, ze był to wyjątkowo radosny i życzliwy dzień. Życzymy wszystkim, aby byli dla siebie mili nie tylko od święta, ale po prostu na co dzień.

Szkolne Koło Wolontariatu