Lekcja ekologiczna w klasach I – III SP 20

26 XI 2015 roku w klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się lekcje pt. „Segreguję i ograniczam ilość produkowanych odpadów” prowadzonych przez pracowników PUHP „Lech”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób chronić przyrodę, jak segregować śmieci w naszym mieście, zrozumiały też sens używania ekologicznych opakowań. Utrwaliły też pojęcia: recykling, odpady, segregacja. Uczniowie zrozumieli, że ich codzienne życie ma realny wpływ na stan środowiska. Podczas zajęć dzieci obejrzały 3 filmy o tematyce ekologicznej, praktycznie segregowały atrapy odpadów, rozwiązały 3 karty pracy o tematyce ekologicznej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało prezenty: ekologiczną torbę, malowankę oraz opaskę odblaskową.

Opracowała: Iwona Stankiewicz