Święto Niepodległości 2015

„Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważną rocznicę w dziejach Polski - Odzyskanie Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrekcja Szkoły - p.Eliza Kurzawa-Kaleniuk, p.Krzysztof Jodczyk - starszy inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Grono Pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice.

Główną częścią akademii był program historyczno-poetycki połączony z Patriotycznym Śpiewaniem przygotowany przez uczniów klasy I a gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Popko. Poprzez wyrecytowane wiersze, treści historyczne oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Naszą Ojczyznę rozdzielili między siebie trzej zaborcy: Austria, Rosja i Prusy. Wodzem naczelnym Legionów, które wywalczyły niepodległość był Józef Piłsudski.

Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście aktywnie włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które uzmysłowiły nam, jak wiele trudu i bólu kosztowała poprzednie pokolenia walka o Polskę i niepodległy byt.

11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.