Święto Niepodległości 2015

„Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada!...
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.”

     Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważną rocznicę w dziejach Polski - Odzyskanie Niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas Dyrekcja Szkoły - p.Eliza Kurzawa-Kaleniuk, p.Krzysztof Jodczyk - starszy inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, Grono Pedagogiczne, uczniowie i pracownicy szkoły oraz rodzice.

     Główną częścią akademii był program historyczno-poetycki połączony z Patriotycznym Śpiewaniem przygotowany przez uczniów klasy I a gimnazjum, pod kierunkiem nauczycielki Małgorzaty Popko. Poprzez wyrecytowane wiersze, treści historyczne oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju - czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Naszą Ojczyznę rozdzielili między siebie trzej zaborcy: Austria, Rosja i Prusy. Wodzem naczelnym Legionów, które wywalczyły niepodległość był Józef Piłsudski.

     Cała społeczność szkolna i zaproszeni goście aktywnie włączyli się we wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które uzmysłowiły nam, jak wiele trudu i bólu kosztowała poprzednie pokolenia walka o Polskę i niepodległy byt.

     11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

P1050344

P1050348

P1050350

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci