Religijno - kulturowe dziedzictwo Podlasia

Poznajemy religijno – kulturowe dziedzictwo Podlasia.

          W ramach XXXIII Dnia Kultury Chrześcijańskiej młodzież gimnazjalna z naszej szkoły, wspólnie z katechetkami p. I. Andruszkiewicz i p. Haliną Szymaniuk podjęła inicjatywę bliższego poznania religijno – kulturowego dziedzictwa Podlasia.

Dnia 13 października klasa III udała się do rzymskokatolickiej katedry pw. Najświętszej Marii Panny w Białymstoku. Dzieci przyswoiły historię świątyni, poznały jej wystrój i znaczenie w Archidiecezji Białostockiej.

          20 października grupa gimnazjalna klas II i III udała się do cerkwi św. Pantelejmona w Zaściankach. Młodzież zapoznała się nie tylko z historią tej parafii, lecz więcej – z bogatą tradycją Prawosławia, wyrażoną w architekturze świątyni, ikonografii a także hymnografii. Opowiadaniom duchownego o Prawosławiu towarzyszyła w tle muzyka cerkiewna.

          Spotkania w świątyniach obu tradycji miały charakter poznawczy oraz odkrywczy: dostrzec nade wszystko, co nas łączy.

Galeria zdjęć

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci