Poczopek 2015

WYCIECZKA DO POCZOPKA

Integracja zespołu klasowego jest niezbędnym elementem dobrego funkcjonowania każdego ucznia w jednostce szkolnej. Kierując się tą zasadą, uczniowie klasy 1A PG dnia 23 września 2015 roku wybrali się na jednodniową wycieczkę do Poczopka, aby wzmocnić jedność i solidarność wśród swojej społeczności. Przy okazji poznali ciekawe miejsce niedaleko Białegostoku.

Na początku uczniowie zwiedzili Galerię na Skraju Puszczy, gdzie mogli podziwiać zwierzęta występujące w naszych lasach. Najwięcej jednak emocji dostarczył ul ze szklanymi ścianami, gdzie można było zobaczyć ciężką pracę pszczół. Następnie wybrali się na spacer ścieżką edukacyjną, poznając zegary słoneczne pełniące funkcje nie tylko wskazywania czasu, lecznicze zioła i ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Oprócz tego zobaczyli sowy i puszczyki oraz bociany, które zostają na zimę w Polsce. Poznali też tropy zwierząt w lesie oraz różne gatunki drzew i krzewów występujących w naszym regionie. Bardzo dużą popularność zyskała kamienna żaba, która pocałowana spełniała marzenia. Następnie uczniowie spędzili wspólnie czas przy ognisku, piekąc kiełbaski oraz grając w różne gry integracyjne. Przez całą wycieczkę przyświecała idea jedności i wspólnoty klasowej.

Wspaniałym zwieńczeniem tak miłego dnia było wspólne wyjście na mecz Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lublin. Rozemocjonowani uczniowie wspólnie kibicowali naszej lokalnej drużynie.

Zdjęcia z wycieczki

Małgorzata Popko