Europejski Dzień Języków Obcych

dzień języków obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. W tym dniu szkoły, uczelnie i inne placówki oświatowe z krajów członkowskich Unii Europejskiej organizują różne imprezy związane z nauką języków.

Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, do których można zaliczyć: umożliwienie porozumiewania się z rodzimymi użytkownikami języków w ich własnej mowie, swobodny przepływ ludzi i wymianą informacji, a także promowanie różnych form współpracy międzynarodowej oraz możliwość poznawania bogactwa językowego i kulturowego Europy

W ostatni piątek w naszej szkole zorganizowano obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W ramach lekcji języka angielskiego rozmawialiśmy jakie korzyści wynikają z nauki języków obcych. Przy dźwiękach różnych obcojęzycznych utworów uczniowie wykonywali prace projektowe dotyczące nauki języków obcych. Nie zabrakło również zagadek, quizów czy wspólnie śpiewanych piosenek.