Maria Anders

Dnia 9 września 2015r. odbyło się w I LO spotkanie z Anną Marią Anders, córką gen. Władysława Andersa, dowódcy 2 Korpusu Polskiego walczącego m.in. pod Monte Cassino. Pani Anders przyjechała do Białegostoku aby wziąć udział w Marszu Sybiraków. Przybyła też na spotkanie z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bardzo ciekawie odpowiadała na pytania dotyczące jej ojca gen. Władysława Andersa, życia rodzinnego i czasów, które już przeszły do historii. Z naszej szkoły w spotkaniu wzięły udział uczennice z kl. 3 gimnazjum, które po skończonej konferencji wręczyły Pani Anders symboliczną czerwoną różę (maków nie mogliśmy dostać).

SAM 0346

 

SAM 0356

 

SAM 0366

 

SAM 0382

 

Anna Pełszyk.

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci