Goście z Niemiec i Wielkiej Brytanii

     W dniach 16-19 lutego 2014 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu Comenius „Duch Olimpijski jednoczy Europę”.

     Pierwszy dzień, poniedziałek upłynął gościom na wspólnej pracy nad słownikiem w języku angielskim, niemieckim i maltańskim. Z zebranych słów uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne. Tego dnia grupy zwiedzały także Białystok. Najbardziej ciekawa była cerkiew i tradycje związane z Podlasiem. Nasi goście zadawali wiele pytań na temat kultury prawosławnej, ponieważ było to dla nich coś nowego.

    Wtorek to wspólny wyjazd do Białowieskiego Parku Narodowego. Uczniowie obejrzeli muzeum przyrodnicze, spędzili także wspólnie czas, spacerując po parku okalającym budynki muzeum. Ponieważ śnieg jeszcze całkiem nie stopniał, posłużył uczniom do zabawy J

     Ostatnim punktem programu była wizyta w rezerwacie żubrów. Niestety, grupa angielska musiała się już z nami pożegnać.

We środę uczniowie i nauczyciele z Niemiec wraz z grupą uczniów z Zespołu Szkół nr 1 bawili się wspólnie, grając w kręgle. Następnie naszych gości zaproszono na lekcję języka niemieckiego, co było dla nich ciekawym doświadczeniem.

Wspólne dni upłynęły szybko, ale na wrażenia na długo pozostaną w pamięci.

Zdjęcia z wizyty

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci