Konkurs Kolęd

LAUREACI REGIONALNEGO KONKURSU KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ „NIECH KOLĘDA SIĘ NIESIE PO ŚWIECIE‘’

17 grudnia 2013 roku w murach Publicznego Gimnazjum Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Nowakowskiego odbyła się uroczysta gala Regionalnego Konkursu Kolędy i Piosenki Świątecznej „Niech kolęda się niesie po świecie...”. Była to już szósta edycja konkursu, który niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z regionu białostockiego. Dzieci i młodzież śpiewali kolędy i piosenki świąteczne w różnych językach: angielskim, francuskim, łacińskim, japońskim, rosyjskim, niemieckim... . Poziom muzyczny i językowy został bardzo wysoko oceniony przez komisję, której pracom przewodził pan Paweł Pecuszok. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, jednak po długich naradach, jury ogłosiło wyniki:

W kategorii SOLISTA – szkoły podstawowe - uczennice naszej szkoły zostały laureatami:

II miejsce – Natalia Radzajewska (SP 20 kl VI )
III miejsce – Julia Zajkowska (SP 20 kl IV)

Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzcy zaprezentowali swoje utwory podczas koncertu galowego. Odebrali też z rąk Dyrekcji naszej szkoły wspaniałe nagrody ufundowane przez: Radę Rodziców Publicznego Gimnazjum Nr 6
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku, wydawnictwa: WSiP, Oxford University Press, MacMillan, Pearson oraz księgarnie: Edukator i Nowela, jak również Instytut Francuski. Bilety wstępu na spektakle, filmy i koncerty ufundowały: Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki oraz kino Helios Biała.

Konkurs kolęd otrzymał honorowe patronaty Pana Marszałka Województwa Podlaskiego i Pana Prezydenta Miasta Białegostoku. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły: białostocki oddział Telewizji Polskiej, rozgłośnia Polskie Radio Białystok, a także portal BiałystokOnline.

koncert 276

20131212 102932

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci