Dzień Zdrowego Śniadania

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Uczniowie klasy II a zorganizowali w klasie DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA. Pod kierunkiem nauczycielki przygotowali dwie sałatki: jarzynową z szynką i żółtym serem, oraz sałatkę owocową.
         Najmłodsi kucharze mogli nie tylko pokazać swoje umiejętności kulinarne, poznać nowe smaki, ale także nauczyć się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w robienie sałatek. Było pysznie, kolorowo i przede wszystkim bardzo zdrowo! Nie zabrakło też pyszności przygotowanych specjalnie na tę okazję przez rodziców. Dzieci zajadały się pastami wykonanymi z białego sera, jajek, wędzonej ryby. Pochłaniały kolorowe owocowo-jarzynowe szaszłyki, próbowały przeróżnych kanapek i zdrowych deserów. Ten najważniejszy posiłek dnia dostarczył dzieciom sił do nauki i zabawy.

Opracowała: mgr Joanna Jemielianiuk