Muzeum Historyczne w Białymstoku

Odwiedziny u Jana Klemensa i Izabelli Branickich

          12 grudnia klasa II a udała się do muzeum historycznego, aby spotkać się z dawnymi mieszkańcami miasta Białegostoku. W oparciu o stałą wystawę „Białystok – makieta barokowego miasta” poznaliśmy historię Białegostoku za czasów Jana Klemensa Branickiego. Oglądaliśmy ryciny z pałacowych ogrodów i barokowe stroje, które zachwyciły nas swym bogactwem. Obejrzeliśmy film pt. „Pałacowe ogrody”. Pod kierunkiem prowadzącej zajęcia pani historyk, mieliśmy możliwość zaprojektowania własnych ogrodów. Zajęcia plastyczne umilił nam koncert muzyki barokowej nagrany w auli Pałacu Branickich.

Zdjęcia z wycieczki

Opracowała: mgr Joanna Jemielianiuk

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci