Spotkania opłatkowe

Szkolna Wigilia oraz klasowe spotkania opłatkowe

Jak co roku wspólnota Zespołu Szkół nr 1 uroczyście przygotowuje się do Świat Bożego Narodzenia. Zasiadamy do wspólnej Wigilii, dzielimy się opłatkiem, a klasy organizują także swoje spotkania świąteczne.

W tym roku pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście spotkali się 19 grudnia 2013 przy wigilijnym stole. Wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu klasy II A PG oraz szkolnego chóru. Nad całością czuwały: p. Iwona Andruszkiewicz, p. Elżbieta Akacka oraz p. Halina Szymaniuk.

Wzruszające słowa, wypowiadane przez uczniów oraz piękne słowa kolęd, które wybrzmiały podczas tego spotkania, wprowadziły zebranych w prawdziwy czar Bożego Narodzenia. Po tradycyjnej modlitwie oraz podzieleniu się opłatkiem, zasiedliśmy do stołu.

20 grudnia, w piątek, uczniowie uczestniczyli w jasełkach. Odbyły się także klasowe spotkania wigilijne. Przygotowano pięknie stoły i przyniesiono świąteczne potrawy. Był to tez dzień składania życzeń nie tylko na Boże Narodzenie, ale również na nadchodzący Nowy Rok.

Zdjęcia ze szkolnej wigilii.

Zdjęcia z wigilii klasowych