Mikołajki w klasie Ia

6 XII dzieci z klasy Ia przyszły do szkoły ubrane w czerwone sweterki, a na głowach miały mikołajkowe czapki. Nawet pani Iwona Stankiewicz i mama Szymona

Bieleckiego, pani Agnieszka oraz mama Michała Lewkowskiego, pani Aneta też wyglądały jak Święte Mikołaje. W klasie pod choinką znaleźliśmy list. Okazało się, że był on od Świętego Mikołaja. Przepraszał nas, że nie może przybyć, ale wysłał do nas Śnieżynki, które czekają w sekretariacie szkoły. Prosił nas o zaśpiewanie piosenki i recytację wierszyka. Prośbę spełniliśmy z radością i udaliśmy się do sekretariatu. Tam czekały na nas Śnieżynki, ale paczek nie było. Był za to kolejny list. Mikołaj kierował nas do pani woźnej. Pobiegliśmy więc po paczki, niestety nie było ich. Był następny list, w którym Mikołaj prosił, abyśmy udali się do świetlicy szkolnej. Na szczęście to było blisko. Na miejscu czekała już czwarty list. Tym razem mieliśmy zejść do szatni. Nie poznaliśmy jej, ponieważ była zakryta srebrnym suknem. Przed nią czekały Śnieżynki z ostatnim listem. Mikołaj pisał, że paczki znajdują się między butami, a ubraniami. Gdy weszliśmy za zasłonę, nareszcie ujrzeliśmy mikołajkowe prezenty. Było dużo świetnej zabawy i radości. Dziękujemy Święty Mikołaju!

Zdjęcia z Mikołajek