Muzeum Historyczne

Klasy I a i I b z wychowawczyniami panią Iwoną Stankiewicz i panią Anetą Bogusz uczestniczyły w zajęciach „W szkolnej ławie” zorganizowanych przez Muzeum Historyczne w Białymstoku. Dzieci zobaczyły jak wyglądały dawne tornistry, piórniki, szkolne ławki, tabliczki do pisania, fartuszki. Dowiedziały się, że dawniej dzieci za karę klęczały w kącie na grochu lub nauczyciel mógł uderzyć dziecko w rękę taka zwaną dyscypliną. Uczniowie mieli okazję samodzielnie pisać literki piórem ze stalówką maczaną w atramencie. Zdali ten egzamin prawie bezbłędnie, bo jednak pojawiło się kilka kleksów. Tę lekcję dzieci na pewno na długo zapamiętają.

Zdjęcia z zajęć

 

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci