Dzień Papieski

XIII Dzień Papieski – „Jan Paweł II – Papież dialogu”

28 października 2013r. młodzież gimnazjalna pod kierunkiem Katechety – Iwony Andruszkiewicz przygotowała apel pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Nauka bł. Jana Pawła II wciąż w nas żyje i codziennie konfrontujemy ją ze swoim życiem. Podstawowym warunkiem dialogu jest poszanowanie prawdy. Dialog to umiejętność słuchania. Występują w tej relacji dwie osoby – ta, która słucha i ta słuchająca. Mądrość, która wypływa z przedstawionego montażu słowno – muzycznego, to poszanowanie drugiego człowieka, niezależnie od wyznawanej religii, przekonań czy poglądów. Szanujmy się nawzajem i prowadźmy ze sobą dialog, czyli rozmawiajmy. Rozmowa przełamuje mury i pozwala rozwiązać wiele problemów. Młodzież bardzo przeżyła treści zawarte w Apelu. Oby pozostały w niej te wartości jak najdłużej. Czy nasza wiara jest jedynie miarą łez i słów, czy głęboką relacją z Bogiem i drugim człowiekiem...

Zdjęcia z uroczystości