Ślubowanie 2013

slub1

Ślubowanie Pierwszaków

Czterdziestu dwóch uczniów klas pierwszych białostockiej „dwudziestki” zostało 8 października przyjętych do grona społeczności szkolnej. Pierwszaki z wielkim przejęciem brały udział w całej uroczystości. Podobnie było z ich rodzicami, którzy równie z wielkim przejęciem obserwowali pierwsze poważne występy swoich pociech. Dumne pierwszaki podczas krótkiego występu pokazały, czego nauczyły się przez pierwszy miesiąc nauki. Tym samym zdały pierwszy egzamin na uczniów. Zaraz potem uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści z przejęciem ślubowali m.in. dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia olbrzymim, niebieskim ołówkiem. Dzieci otrzymały legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy, od tego momentu stały się pełnoprawnymi uczniami. Od koleżanek i kolegów z Małego Samorządu otrzymali kolorowe upominki. Na zakończenie rodzice przygotowali swym pociechom słodki poczęstunek.

slub2

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj