Wycieczka 2014

 wycieczka

„To, co zobaczysz i przeżyjesz
 nikt ci nie odbierze.”

W dniach 9, 10 i 11 czerwca 2014 r. odbyła się trzydniowa szkolna wycieczka ”Krakowiacy i Górale”, w której uczestniczyło 32 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Henkiel, p. Barbary Ziembińskiej i p. Anny Karskiej. 

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy świat solnych korytarzy, komór i kaplic, podziemne jezioro. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników w soli. Po niecodziennych wrażeniach z kopalni soli wyruszyliśmy do Białego Dunajca, gdzie była nasza baza noclegowa.

     Drugiego dnia czekała nas wyprawa w Tatry. Wyruszyliśmy  z Doliny Białego. Po wielu trudach zdobyliśmy Sarnią Skałę i z entuzjazmem ruszyliśmy w dalszą drogę do Wodospadu Siklawica. Niecodzienne widoki staraliśmy się uwiecznić na swoich aparatach.
     Po orzeźwieniu w strumieniu wyruszyliśmy w powrotną drogę przez Dolinę Strążyska. Ta niesamowita trasa dała nam wiele do myślenia… Tego dnia czekała nas jeszcze jedna atrakcja – Zakopane.

       Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Zapoznaliśmy się z historią miasta, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i podziwiać panoramę miasta, usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa odczuliśmy, spacerując uliczkami Starego Miasta.

     Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr i polskich miast. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.

 Zdjęcia z wycieczki

opracowała: Katarzyna Henkiel

 

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci