Wycieczka 2014

wycieczka

„To, co zobaczysz i przeżyjesz
 nikt ci nie odbierze.”

W dniach 9, 10 i 11 czerwca 2014 r. odbyła się trzydniowa szkolna wycieczka ”Krakowiacy i Górale”, w której uczestniczyło 32 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Henkiel, p. Barbary Ziembińskiej i p. Anny Karskiej.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwialiśmy świat solnych korytarzy, komór i kaplic, podziemne jezioro. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów i rzeźbami wykonanymi przez górników w soli. Po niecodziennych wrażeniach z kopalni soli wyruszyliśmy do Białego Dunajca, gdzie była nasza baza noclegowa.

Drugiego dnia czekała nas wyprawa w Tatry. Wyruszyliśmy  z Doliny Białego. Po wielu trudach zdobyliśmy Sarnią Skałę i z entuzjazmem ruszyliśmy w dalszą drogę do Wodospadu Siklawica. Niecodzienne widoki staraliśmy się uwiecznić na swoich aparatach.
     Po orzeźwieniu w strumieniu wyruszyliśmy w powrotną drogę przez Dolinę Strążyska. Ta niesamowita trasa dała nam wiele do myślenia… Tego dnia czekała nas jeszcze jedna atrakcja – Zakopane.

Ukoronowaniem wycieczki było zwiedzanie Krakowa. Zapoznaliśmy się z historią miasta, wieloma zabytkami o wielkiej randze artystycznej i historycznej oraz poczuliśmy niepowtarzalną atmosferę dawnej stolicy Polski. Na wieży Zygmuntowskiej wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i podziwiać panoramę miasta, usłyszeć na żywo hejnał z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa odczuliśmy, spacerując uliczkami Starego Miasta.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr i polskich miast. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.

Zdjęcia z wycieczki

opracowała: Katarzyna Henkiel