Fikoland

POŻEGNALNE  ZAJĘCIA

Zbliżały się już ostatnie, czerwcowe zajęcia kół zainteresowań: Koła Ćwiczeń Twórczego Myślenia, Przyjaciół Zwierząt i Koła Przyrodniczego. Uczestnicy tych zajęć zastanawiali się w jaki sposób je zorganizować.

Padały różnorodne propozycje, ale w końcu jednogłośnie zaopiniowali po prostu – FIKOLAND. Na pytanie nauczycieli prowadzących wspomniane koła zainteresowań, co wspólnego ma FIKOLAND z tematyką naszych zajęć padło natychmiast mnóstwo odpowiedzi, np. „w Fikolandzie przychodzą nam do głowy różne pomysły na twórcze zabawy; możemy naśladować zwierzęta w ruchu, przyrodę, możemy w innym otoczeniu porozmawiać, podsumować nasze całoroczne zajęcia; przygotowywaliśmy się cały rok do zajęć, ochoczo w nich uczestniczyliśmy, więc Fikoland będzie tak jakby dla nas nagrodą, podniesiemy naszą kondycję, itd.”. Oczywiście panie zgodziły się po wysłuchaniu takich argumentów, choć w głębi duszy też miały ochotę na taką rozrywkę. I było warto: pofikaliśmy, było dużo śmiechu, dzieci wymyślały przeróżne zabawy, a przede wszystkim byliśmy razem.  Bo czas spędzony wspólnie jest czasem twórczym; każdy ma jakiś pomysł, z tego pomysłu tworzy się następny, nie ma mowy o nudzie. A ponadto atmosfera – szczera, przyjazna, wesoła, życzliwa.

opracowała: Jolanta Bielawska i Joanna Jemielianiuk