Pacowa Chata

pacowachata  10 czerwca klasa IA (p. I. Stankiewicz)  i klasa IB (p. A. Bogusz) wybrały się na wycieczkę do „Pacowej Chaty”. Na miejscu czekało na nas mnóstwo ciekawych zajęć… Zaczęliśmy od edukacji historycznej „Jak to dawniej bywało…”: 

zobaczyliśmy jak ludzie mieszkali, jak się ubierali, praliśmy na tarze, prasowaliśmy starym żelazkiem. Następnie malowaliśmy na gotowych formach gipsowych: zwierzątka, obrazki, serduszka, które mogliśmy zabrać na pamiątkę do domu. W międzyczasie odbywały się szlacheckie pojedynki: strzelanie z łuku, przeciąganie liny, równoważnia i rzut podkową do kosza. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem brały udział w warsztatach wyrobu biżutrii z kolorowych nitek i koralików. Przygotowaliśmy też, krótkie przedstawienie o „Księżniczce z wieży. Przy ognisku piekliśmy kiełbaski i wspólny posiłek zakończył nasz pobyt w „Pacowej Chacie”… Pogoda nam dopisała i w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły…

Zdjęcia z wycieczki

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci