Pszczeli dar

pszczelidar

 

Pszczeli dar 

W maju można zaobserwować i podsłuchać w  przyrodzie bogactwo różnorodnych, brzęczących owadów.

Uczestników Koła Przyjaciół Zwierząt zainteresowały przede wszystkim trzmiele, szerszenie, osy oraz pszczoły. Uczniowie przygotowali dużo ciekawostek o życiu tych interesujących owadów. Jedne z zajęć poświeciliśmy osobno pszczelej rodzinie. Wszyscy, po zapoznaniu się ze zwyczajami tych owadów, zgodzili się z powiedzeniem „pracowity jak pszczoła”. One prawie nie odpoczywają, ciężko pracują na byt swojej rodziny, są opiekuńcze, mądre, pożyteczne. W pszczelim roju, każda ma jakąś rolę; są mamki, opiekunki, sprzątaczki, budownicze, stróże, wartowniczki, zbieraczki pożywienia, wietrzące pomieszczenie, tancerki, kwatermistrze.

Dla nas dużą wartość stanowi miód – pszczeli dar. Jest to w 100% naturalny produkt wytwarzany przez te owady, niezawierający żadnych konserwantów czy barwników. Poza tym posiada właściwości lecznicze, niezrównane walory smakowe i może być spożywany na wiele sposobów i w różnej postaci.

Dzieciom z Koła Przyjaciół Zwierząt najbardziej chyba podobał się ostatni etap zajęć, tzn. degustacja miodu.  Uczniowie smarowali nim bułeczki, herbatniki, maczali w nim i oblizywali wafle, chrupki kukurydziane, pili letnią wodę z dodatkiem tego „słodkiego nektaru”. Poczynania uczestników koła podejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły i te również podczas tzw. „świetlicowych zajęć klasy O” zajadały się miodem; poznały nie tylko jego walory smakowe, ale również lecznicze. Zainteresowały się przy okazji życiem twórców tego słodkiego daru.

Podczas tego typu zajęć uczniowie nie tylko poznają fascynujący świat przyrody, ale także kształtują pewne nawyki żywieniowe, poznają wartość naturalnych, zdrowych produktów.

Galeria zdjęć

opracowała: Jolanta Bielawska

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci