Artyści

KAŻDE   DZIECKO   JEST   ARTYSTĄ

21 marca 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły próbowały udowodnić tezę, że każde dziecko jest artystą.

Wraz ze swymi wychowawcami przygotowały występ, podczas którego zaprezentowały różnorodne talenty i formy aktywności: ruchowej, muzycznej, werbalnej i plastycznej. Nie zabrakło pląsów w rytmie afrykańskim, amerykańskim i peruwiańskim oraz muzyki poważnej. Przed publicznością przechadzał się wielbłąd, tańczyły kwiaty, kotki, wróbelki, marionetki. Magik pokazywał moc czarodziejskiej różdżki i rozmnażał piłeczki, dzieci „malowały muzykę”, pokazywały swoje umiejętności konstrukcyjne, matematyczne, twórcze; chłopcy bliźniacy doskonale zainscenizowali wiersz „Cień”, a na koniec wszyscy mali artyści utworzyli orkiestrę grającą rytmicznie na instrumentach perkusyjnych.

Publiczność, wśród której była Pani Dyrektor, uczniowie z klas I – III i nauczyciele naszej szkoły, rodzice i inni członkowie rodzin oraz dzieci i nauczyciele z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego Nr 20 owacyjnie ocenili występ tzw. „szkolnej zeróweczki”.

Myślę, że dzieciom udało się obronić tezę, a zarazem tytuł występu, że każde dziecko jest artystą.