Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc przedmedyczna

      Dzieci z oddziału przedszkolnego, uczęszczające do tzw. „świetlicy zerówkowej”, na jednych z majowych zajęć uczyły się wraz z wychowawcą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sposób przekazania niezbędnych informacji nauczyciel starał się dostosować do ich możliwości rozwojowych. Wszelki przekaz teoretyczny był oczywiście połączony z czynnościami praktycznymi; dzieci odgrywały scenki tematyczne, wykorzystywały fantom i w ten sposób omówiliśmy w przystępny dla nich sposób „łańcuch przeżycia”. Dzieci zapamiętały numery alarmowe, zasady bezpieczeństwa, fachowe wezwanie pomocy, ćwiczyły pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowej na manekinie, itd. Dzieci doskonale sobie radziły z większością czynności, niektóre sprawiały im trochę problemu (ale to jest zrozumiałe na ich wiek).

      Myślę, że były to takie zajęcia przedwstępne do tych, jakie w starszych klasach będą realizowane w naszej szkole.

Zdjęcia z zajęć

opracowała: Jolanta Bielawska

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci