Jesienna integracja

Jesienna integracja klas 4

Wrzesień to miesiąc, w którym uczniowie muszą wrócić do swoich obowiązków szkolnych, jak również do dobrego funkcjonowania w grupie. Szczególnie jest to ważny element życia klas czwartych, które rozpoczynają naukę w nowych zespołach. Integracja była głównym celem wyjazdu na Zieloną Szkołę do ośrodka „Gwarek” w Pięknej Górze na Mazurach w dniach 24-25 września.

Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach „Team building” oraz warsztatach „Ja i moja klasa”. Zamienili się też w Indian, aby w grze terenowej współpracować w obrębie swojego plemienia, a zdobyć jak najwięcej flag uczestników. Zabawa w architektów i konstruktorów ćwiczyła umiejętność planowania, podziału obowiązków, wspólnego realizowania zadań. Wynikiem jej był zbudowany bambusowy dom na plaży z widokiem na jezioro. Wiele miłych wrażeń dostarczyło również wspólne ognisko nad brzegiem akwenu z zabawami, piosenkami i poczęstunkiem.

Wyjazd był bardzo udany, a relacje w klasach znacznie się poprawiły i nawiązały nowe przyjaźnie. Mamy nadzieję, że tego typu wyjazdy staną się nieodłącznym punktem naszej przeprawy przez pracowity rok szkolny.

Małgorzata Popko

Małgorzata Dzienis