Europejski Dzień Języków

26 września jak co roku obchodzimy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Celem zajęć w tym dniu było pokazanie uczniom, iż uczenie się języków innych społeczności pomaga nam wzajemnie się rozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. Z tej okazji na lekcjach języka angielskiego zajęcia prowadzone były w formie quizów, konkursów i gier. Uczniowie podzieleni na grupy, rywalizowali ze sobą odpowiadając na pytania ukryte w formie kodów QR, prześcigali się w przepisywaniu obcojęzycznych wyrazów czy odgadywali wyrazy pochodzące z różnych stron świata.

Lekcja języka rosyjskiego również w tym dniu była wyjątkowa. Uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję poznać historię samowara i tradycji parzenia rosyjskiej herbaty. Pijąc herbatkę parzoną na dwa sposoby: angielski i rosyjski, uczniowie słuchali tradycyjnych pieśni rosyjskich.