Aktualności

Sportowy patriotyzm

SPORTOWY PATRIOTYZM

Dnia 25.09.2018r. w naszej szkole odbyła się sportowa zabawa pn. „SPORTOWY PATRIOTYZM” w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Jej głównym celem była popularyzacja sportu i aktywności fizycznej uczniów, wykorzystując wybrane dyscypliny sportowe, w których polscy sportowcy rozsławili naszą Ojczyznę w świecie. Podczas imprezy w duchu sportu i patriotyzmu integrowali się jej najmłodsi uczestnicy: dzieci oddziału przedszkolnego, uczniowie klas pierwszych SP, zaproszone dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 20 w B-stoku oraz nauczyciele i rodzice. Konkurencje sportowe były poprzedzone zagadkami o nazwę dyscypliny sportowej oraz krótką prezentacją wybranego sportowca.

Swoim przebiegiem nawiązywały do uprawianej przez niego dyscypliny, np. „Skoki za Małyszem” (skoki w dal), „Rzut Gortata” (rzuty do kosza), „Rajd z Hołowczycem”(bieg z ringiem między przeszkodami), „Bramka Lewandowskiego”(trafianie do bramki), „Szachowy król”(przebieranie się za figurę szachową) i wiele innych . Imprezę znakomicie urozmaicili przedstawiciele samorządu uczniowskiego, którzy podczas prezentacji kolejnego sportowca upodobniali się do niego wyglądem, typowym przebraniem, rekwizytami . Sportowe zabawy zakończyły się dyscypliną sportową- tańcem, czyli wspólnym wykonaniem POLONEZA pod kierunkiem białostockiego tancerza i nauczyciela naszej szkoły- p. Gracjana Konstantynowicza.

Wszystkie klasy z rąk Pana Dyrektora Mariusza Sokołowskiego otrzymały certyfikaty uczestnictwa w imprezie i nagrody rzeczowe.

Galeria zdjęć

                                                     Organizatorzy:Jolanta Bielawska, Nina Żdanuk,

Gracjan Konstantynowicz

Alicja Wołosewicz-Wysocka

Facebook

facebook

Projekty i programy

8btcd rdza logo

NPRCa

cyfrowobezpiecznilogo

PSzP logo

LOGO

Lekcjezklasa

logo mm

 sniadanie daje moc

konkurs 11

logo

lekki tornister

 akademiapuchatka

nasza szkola jest w SKOa

 

dzieciakimleczaki

 lepszaszkola

 prąd elektryczny

szkolywalkilogo2

 

AE PAH baner 750x100

logo11

 

 

logo12

 

 

od grosila

 

logo14

zdrowe życie 

logo15

 nie pal

logo17

elektrosmieci