Stolica

Wyprawa klas trzecich do stolicy.

5 czerwca wyruszyliśmy na wyprawę do stolicy Polski-Warszawy. Wczesnym rankiem zapakowaliśmy się do autokaru i w świetnych humorach ruszyliśmy w drogę. Nie zepsuły nam humoru nawet korki na drodze, umilaliśmy sobie czas rozmową i podziwianiem widoków zza okna autokaru. Pierwszym punktem naszej wycieczki było ZOO. Zobaczyliśmy tam wiele egzotycznych zwierząt, chociaż niektóre z nich nie chciały się nam zaprezentować w całej okazałości. Na nic zdały się nasze prośby do hipopotama, żeby obudził się i do nas podpłynął. Mimo to, uważamy, że wyprawa do Zoo była ciekawa i pouczająca. Kolejnym punktem naszej wyprawy było Stare Miasto i Trakt Królewski. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, zabytkowe kamienice, pomnik Syrenki. Przy pomniku Małego Powstańca złożyliśmy hołd dzieciom poległym podczas Powstania Warszawskiego. Spacerując ulicą Krakowskie Przedmieście podziwialiśmy zabytkową zabudowę Warszawy. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy Pałacu Prezydenckim. Mocno zmęczeni i głodni odpoczęliśmy i posililiśmy się w Mac Donaldzie. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym. Oszołomił nas ogrom stadionu. Gdy zasiedliśmy na trybunach, poczuliśmy się jak prawdziwi kibice i mimo iż był to Stadion Narodowy, to z naszych gardeł wyrwały się okrzyki: Jaga, Jaga… Do Białegostoku wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. To była wspaniała wyprawa.

Opracowała: J. Jemielianiuk